\\Sports
Akrobāts Abramenko sarūpē Ukrainai zelta medaļu
 
©AP / Scanpix

Par Phjončhanas olimpisko spēļu čempionu akrobātikā kļuvis 29 gadus vecais ukrainis Oleksandrs Abramenko, izcīnot svarīgāko uzvaru karjerā. Zelta medaļu neizdevās aizstāvēt baltkrievam Antonam Kušniram, kurš nepārvarēja kvalifikāciju.

Oleksandram Abramenko neizdevās pirmajā kvalifikācijā iekļūt starp sešiem labākajiem un garantēt tiesības piedalīties izšķirošajos notikumos. Otrajā mēģinājumā viņš par 0,07 punktiem uzlaboja savu rezultātu un iekļuva finālā, kurā piedalījās 12 labākie sportisti. Aiz strīpas palika baltkrievs Antons Kušnirs, kurš pirms četriem gadiem Sočos ieguva zeltu, pretiniekiem neatstājot nekādas cerības. Toreiz viņš izšķirošajā reizē tika novērtēts ar 134,50 punktiem, bet sudraba medaļniekam Deividam Morisam no Austrālijas bija 110,41 punkts.

Bija skaidrs, ka Phjončhanā tiks kronēts jauns čempions, taču vēl bija jānoskaidro viņa vārds. Kvalifikācijā labāko rezultātu sasniedza amerikānis Džonatons Lailiss, tomēr viņš finālā izstājās pēc otrās no trim kārtām, nespējot iekļūt sešiniekā. Pirms pēdējiem lēcieniem līderis bija ķīnietis Dzja Dzunjans, bet pēdējā piegājienā labāks izrādījās ukrainis Abramenko. Viņa lēciens tika novērtēts ar 128,51 punktu, kamēr Dzunjans tika pie 128,05 punktiem un sudraba medaļas. Savukārt uz goda pjedestāla zemākā pakāpiena kāpa Iļja Burovs no Olimpisko sportistu no Krievijas komandas. Viņa atrāviens no tautieša Pāvela Krotova bija ievērojams.

NRA

29 gadus vecais Abremenko pirms četriem gadiem Sočos iekļuva finālā, taču palika sestajā vietā. Savukārt 2015. gada pasaules čempionātā ukrainis ierindojās desmitajā pozīcijā. Sočos zeltu ieguva Kušnirs, bet 2010. gadā Vankūverā triumfēja cits baltkrievs - Aleksejs Grišins.