\\Sports
Sāks Latvijas lielās cerības Dukuri, biatlonā - klasika, kamaniņās - stafete
 
©F64

Phjončhanā notiekošajās ziemas olimpiskajās spēlēs 15. februārī starti paredzēti virknei Latvijas sportistu - pirmos divus braucienus skeletonā aizvadīs Martins un Tomass Dukuri, Baibai Bendikai, Andrejam Rastorgujevam un Oskaram Muižniekam biatlonā klasika, uz slēpēm kāps arī kalnu slēpotāja Lelde Gasūna un distanču slēpotājas Patrīcija Eiduka un Inga Paškovska.

Kārtējo reizi dienas pirms sacensību apskats jāsāk ar kalnu slēpotāju Leldi Gasūnu, kurai paredzēts starts jau pulksten 3:00 pēc Latvijas laika, kad Lelde sāks milzu slaloma sacensības. Iepriekš vējainie laika apstākļi neļāva aizvadīt sacīkstes, bet ir cerība, ka naktī uz ceturtdienu pēc Latvijas laika laika apstākļi Phjončhanā būs piemēroti sacensību norisei. Ja izdosies kvalificēties otrajam braucienam, tā starts paredzēts pulksten 6:45.

Tai pašā laikā, 3:00, sacensības sāksies vīru skeletonā -Tomass Dukurs startēs ar astoto numuru, bet Martins Dukurs uzreiz pēc tam. Galvenais sacensību favorīts, mājinieku lielākā cerība Sungbins Juns startēs nedaudz ātrāk - ar sesto numuru. Treniņbraucienos neviens no nosauktajiem necentās par katru cenu būt ātrākais. Piektajā braucienā gan Martins bija ātrākais, bet sestajā nemaz nepiedalījās. Savukārt Tomass piedalījās abos pēdējos treniņbraucienos, uzrādot attiecīgi trešo un ceturto laiku.

Juns bijis noslēpumains visu līdzšinējo olimpiādes laiku, un tas attiecas arī uz treniņbraucieniem. Korejietis piedalījās tikai divos, kas ir obligāti nepieciešams, lai tiktu pielaists startam. Tomēr šaubām par to, ka Juns šo trasi zina vislabāk un izbraucis visbiežāk no visiem, nav pamata. Trases rekords gan pieder Martinam, kurš pagājušosezon Pasaules kausa noslēdzošajā posmā izcīnīja uzvaru ar 50,64 sekundēs veiktu otro braucienu. Toreiz Juns uzstādīja starta rekordu (4,61) un bija otrais, bet trešo vietu uz pjedestāla ieņēma Tomass. Otrā brauciena starts paredzēts pulksten 4:30. Abus braucienus tiešraidē plāno rādīt kanāls LTV7.

8:30 tiks dots starts desmit kilometru brīvā stila sacensībām distanču slēpošanā dāmām, un distancē dosies arīPatrīcija Eiduka, kā arī Inga Paškovska. 18 gadus vecā Eiduka sprintā ieņēma 62. pozīciju, bet Paškovskai šis būs pirmais un vienīgais starts Phjončhanā.

10:15 startēs sieviešu 15 kilometru individuālā sacīkste biatlonā, kur piedalīsies arī Latvijas pārstāve Baiba Bendika, kurai 59. starta numurs. Sprintā Baiba izcīnīja 39. vietu, bet iedzīšanā uzlaboja rezultātu par sešām pozīcijām, tagad jācer uz to, ka rezultāti turpinās augt pa augšupejošu līkni. Ja dāmām sākotnēji klasika bija paredzēta trešdien, tad vīriem 20 kilometru individuālās sacensības notiks pēc iepriekš ieplānotā grafika - ceturtdien pulksten 13:20. Uz starta arī Andrejs Rastorgujevs, kuram pēc 24. vietas sprintā sekoja 12. vieta iedzīšanā.

Visbeidzot 14:30 sāksies pēdējās kamaniņu sporta sacensības šajās spēlēs. Startam gatavas 13 valstu komandas, un kā astotā startēs Latvija. Mūsu komandu pārstāvēs Ulla Zirne, Kristers Aparjods, kā arī divnieks Andris un Juris Šici.

Aizvadītajā Pasaules kausa izcīņā Latvija kopvērtējumā komandu stafetē palika ceturtā, piekāpjoties Vācijai, Austrijai un Kanādai. Uz goda pjedestāla Latvijas komanda kāpa pēdējos divos posmos - Oberhofā Elīza Cauce, Artūrs Dārznieks un brāļi Šici izcīnīja sudrabu, bet Siguldā Kendija Aparjode, Inārs Kivlenieks un brāļi Šici tika pie bronzas godalgas.