\\Sports
Gudramovičs/Kalniņš: Optimālais risinājums šai trasei netika atrasts
 
©Romāns Kokšarovs / F64

Latvijas kamaniņu divnieka ekipāžas sportisti Oskars Gudramovičs un Pēteris Kalniņš pēc 14. vietas Phjončhanas olimpiskajās spēlēs neslēpa, ka nav apmierināti ar rezultātu, jo redzējuši sev vietu olimpiskajā sešiniekā.

„Devītā virāža,” vaicāts par pirmā brauciena neveiksmes iemesliem, grūtsirdīgi nopūšas Oskars Gudarmovičs. „Cīnījāmies ar to visas nedēļas garumā.”

„Otrajā braucienā sanāca. Mēģinājām pēdējo no variantiem, kā tikt ar šo virāžu galā, un beidzot sanāca,” skaidro Pēteris Kalniņš. Oskars piebilst, ka otrajā braucienā gājuši uz risku. „Gājām ātri virsū devītajai virāžai, dabūjām ar bortu, mūs iesita dziļāk virāžā. Tad vairs neko nevajadzēja darīt. Tikai pieturēt izejas galu un čekot izeju.”

„Optimālais risinājums šai trasei tagad netika atrasts. Rudenī, kad šeit braucām, viss bija kārtībā, bet atbraucot tagad... Kā redzams, neviens no latviešu sportistiem nav sanācis visu trasi kopumā izbraukt labi,” secina Kalniņš. „Nav konkrēta skaidrojuma, kādēļ devīto virāžu nemācējām izbraukt. Mēģinājām gan tā, gan citādi, bet, kā nebija, tā nebija.”

NRA

Problēmas virknei sportistu radās arī trases beigu daļā, neilgi pirms finiša. „Tur bišķi par brīvu palaidām 15. virāžas izeju, tad paķēra galiņu un nenolaida kamanu, kā dēļ mazliet iemeta bortā,” norāda Gudramovičs.

„Treniņos ledus bija krietni cietāks. Ejot pa trasi, skatījāmies, kāda ir ledus temperatūra trasē. Šodien tie bija 0 līdz -2 grādi, bet treniņos - ap +10 grādiem,” atklāj Kalniņš. „Kad ledus bija cietāks, kamanas treniņos bija jūtīgākas. Bet tagad sacensībās, kad ledus bija mīkstāks, bija vieglāk stūrēt un paņemt visas trajektorijas.”

„Ar kamanu slīdāmību viss bija kārtībā. Taču tagad ir pārdomas, ka šajā trasē tomēr ir vajadzīgas cita tipa kamanas. Mums ir vēl otras kamanas, bet tās nav tik ātras. Izvēloties šo, zināmā mērā gājām uz risku, jo rudenī bija labi braucieni, tādēļ izvēlējāmies šās un domājām, ka viss būs kārtībā. Tā bija nepareiza izvēle.”

„Ar rezultātu, protams, apmierināti neesam. Zinājām, ka varam cīnīties par Top 6, tādēļ nav padarīta darba sajūtas,” atzīst Kalniņš. „Startēt droši vien turpināsim. Eiropas čempionāts Siguldā tomēr bija labs.”