Filadelfijas ''Eagles'' izcīna dramatisku uzvaru ''Super Bowl''

© AFP / Scanpix

Šorīt ASV Minesotas štata galvaspilsētā, Mineopolē tika izspēlēta Nacionālās futbola līgas (NFL) finālspēle, kurā pie Vinsa Lombardi vārdā nosauktās trofejas, demonstrējot lielisku sniegumu uzbrukumā, tika Filadelfijas "Eagles", kas ļoti aizraujošā mačā ar 41:33 pārspēja Jaunanglijas "Patriots".

Lai arī spēles sākuma laiks tika noteikts uz 1:30 pēc Latvijas laika, jāsaka, ka interesanti notikumi risinājās arī pirms pirmā oficiālā spēriena, jo vēl divas stundas pirms tā, "US Bank Stadium" arēna nemaz nebija gatava uzņemt komandas, t.i., uz laukuma vēl nebija uzzīmētas visas nepieciešamās līnijas.

Mača sākumu gan tas neietekmēja un spēle, pēc dziedātājas Pink izpildītās ASV himnas un "Patriots" uzvarētās monētas mešanas pasākuma, sākās laikā. Jāpiebilst, ka Jaunanglijas komanda izvēlējās spēli sākt ar aizsardzību.

Šāds solis "Patriots" varēja izvērsties ne pārāk pozitīvi, jo Niks Foulss spēja aizvest savu komandu līdz pretinieku laukuma puses "sarkanajai zonai" un bumba jau bija dažu jardu attālumā no ieskaites zonas, taču "Patrioti" spēja nosargāt to neskartu, taču "Eagles" pirmajā uzbrukumā guva trīs punktus, kad brīvsitienu realizēja Džeiks Eliots.

Interesanti, ka arī Jaunanglijas komandas pirmais uzbrukums noritēja teju pēc identiska scenārija, jo arī Breidijs, noorganizējot dažas ārkārtīgi veiksmīgas izspēles šajā draivā, aizveda savu komandu dažu jardu attālumā no ieskaites zonas, taču arī viņiem neizdevās to iekarot, šoreiz atstājot Robu Gronkovski bez tvēriena. Tiesa, Stefans Gostkovskis ar precīzu bumbas raidījumu vārtos rezultātu izlīdzināja.

3 izspēles, 77 jardi un Alšona Džefrija piezemējums - tā īsumā var raksturot nākamo Filadelfijas komandas uzbrukumu, kurā tāpat lielisks un tāls skrējiens padevās Legaretam Blantam. Tiesa, Eliots nespēja realizēt papildpunkta izspēli, kas nozīmēja, ka Jaunanglijas komandai, pie veiksmīgas notikumu attīstības, ir iespējas izvirzīties vadībā. Tiesa, pēc šāda rezultatīva mača sākuma jautājums bija - kura komanda pirmā sāks atpalikt no pašu uzstādītā spēles tempa.

Pirmie kļūdījās "Patriots", kuri vispirms atkal iestrēga pie pretinieku ieskaites zonas, bet vēlāk arī kļūdījās brīvsitiena izspēlē un rezultāts palika nemainīgs - 9:3. Tiesa, tūdaļ pat Bostonas reģiona komanda aizvadīja lielisku aizsardzības sēriju, pēc kuras "Eagles" nācās aizspert bumbu.

Tomam Breidijam šajā mēģinājumā arī neizdevās tikt pie piezemējuma. Turklāt ne piespēlējot, ne ķerot piespēli, jo viena izspēle bija izstrādāta, lai saspēlnieks izrādītos ķērāja pozīcijā. Tāpat, jau ceturtajā mēģinājumā gūt 10 jardus, neglāba arī Robs Gronkovskis. Taču par pašu lielāko zaudējumu šī uzbrukuma gaitā kļuva Brandina Kuka savainojums, kamdēļ malējam uzbrucējam nācās pamest laukumu, bet pavisam drīz kļuva zināms, ka spēle viņam ir beigusies priekšlaicīgi.

Šādas likteņa dāvanas "Eagles" nevarēja neizmantot un Foulss vispirms ar piespēli atrada Alšonu Džefriju, bet bumbu ieskaites zonā ienesa Blants, kurš pirms gada kļuva par NFL čempionu "Pats" rindās. Pēc piezemējuma Filadelfijas komanda nolēma mēģināt izspēlēt divu punktu mēģinājumu, taču viņiem tas neizdevās un rezultāts palika iepriekšējais - 15:3 par labu "Eagles".

"Patriots" atbildēja ar sev ierastu uzbrukumu, proti, vienu lielisku izspēli, ko šoreiz realizēja Rekss Burkheds, bet līdz sešu punktu uzbrukuma noslēgumam netika. Tiesa, šoreiz Gostkovskis varēja realizēt brīvsitienu, panākot 6:15.

Arī nākošajā uzbrukumā "Eagles", šoreiz pateicoties Džejam Adžaji, uzbruka bīstami, taču kļūda ķerot bumbu Džefrija izpildījumā deva iespēju pārtvert bumbu Duronam Hārmonam, kas, deva papildus iespēju Breidija uzbrukumam. Tiesa, šis uzbrukums bija jāsāk no sava laukuma puses 10 jardu līnijas.

Šis uzbrukums varēja beigties jau pašā sākumā, taču dēļ "Eagles" noteikumu pārkāpuma, "Patriots" saņēma iespēju mēģināt vēlreiz un Breidijs vispirms ar tālu piespēli atrada Krisu Hoganu, bet Džeimss Vaits, izdarīja to pašu ko pirms gada, proti, guva piezemējumu "Super Bowl" spēlē, panākot 13:15. Savukārt Gostkovskis nespēja realizēt papildpunkta sitienu, kas, jāsaka, ir netipiski un uz to brīdi, abu komandu izpildījumā, garām aizsisti tika trīs salīdzinoši viegli sitieni pa vārtiem.

Tiesa, puslaika izšķirošie notikumi risinājās pēdējās divās minūtēs, kad "Eagles" veica lielisku uzbrukumu, kuram pamatā bija Koreja Klementa notvertā piespēle, taču tas bija tikai sākums, jo pēc trim neveiksmīgiem mēģinājumiem nogādāt bumbu ieskaites zonā, Dags Pītersons, uzbrūkošās komandas galvenais treneris, nolēma, ka ar sitienu pa vārtiem būs par maz un tāpēc ir jāmēģina gūt piezemējums. To viņiem arī izdevās izdarīt, taču veids kā "Ērgļi" to panāca gan bija negaidīts, proti, pēc Treja Burtona piespēles ieskaites zonā bumbu notvēra... Niks Foulss.

Puslaika izskaņā "Patriots" vēl mēģināja ko glābt, taču rezultāta starpību viņiem neizdevās samazināt un pārtraukumā dodoties arēnas tablo vēstīja 22:12 par labu "Eagles".

Ir jāatzīmē, ka, lai arī pirms spēles viss liecināja, ka abas komandas spēlēs klasisko "nespēlējam paši, bet nedodam to darīt arī citiem", taču realitātē viss izrādījās pilnīgi pretēji un abas vienības laimi nolēma meklēt tieši uzbrukumā. Par to liecina kaut vai tas fakts, ka jau puslaikā abiem saspēles vadītājiem bija gūti vairāk kā 200 jardi, bet komandas kopumā guva vismaz 325 jardus.

Otrais puslaiks sākās ar "Patriots" klasiku, proti, Breidija-Gronkovska saspēli, kas rezultējās četrās precīzās piespēlēs un piezemējumā ar ekstrapunktu. Interesanti, ka pirmajā puslaikā Gronks bija notvēris vien vienu piespēli un guvis deviņus jardus.

"Eagles", kā jau šajā spēlē ierasts, arī mēģināja atbildēt ar to pašu, proti, piezemējumu un viņiem, ne bez veiksmes palīdzības, tas izdevās, jo Korijs Klemenss notvēra bumbu un prata to paturēt rokās tik ilgi, lai tiesnešiem rastos pārliecība par to, ka piezemējums ir jāskaita, tādējādi atjaunojot 10 punktu pārsvaru - 29:19.

Jāsaka, ka pēc šī piezemējuma nekas nebeidzās, jo, acīmredzami, komandas nolēma spēlēt maksimāli atklātu futbolu un izpildīt savus "sitienus" atklāti. Toms Breidijs, izmantojot "Eagles" aizsardzības trūkumus, vispirms ar piespēli atrada Deniju Almendolu, bet rezultatīvo piespēli saņēma Kriss Hogans.

Pēdējās ceturtdaļas ievadā notika tas, kas šajā spēlē bija retums, proti, Jauanglijas komandas aizsardzība apturēja Filadelfijas futbolistus un neļāva viņiem gūt piezemējumu. Brīvsitienu gan viņi realizēja, taču nu komandas šķīra vairs tikai seši punkti, kas ir viena veiksmīga uzbrukuma tiesa.

Šis uzbrukums arī tika noorganizēts, kad Breidijs, pēc ilga un gana veiksmīga uzbrukuma, ar augstu piespēli ieskaites zonas stūrī atrada Robu Gronkovski, bet Sefana Gostkovska precīzais papildpunkta sitiens pirmo reizi spēlē deva līderpozīcijas "Patriots" komandai.

Tomēr, visi labi saprata, ka nekas nav beidzies un izšķirošie notikumi ir tikai priekšā. Tā Zaks Ertzs atgrieza Filadelfijas komandai līderību, taču "Eagles" atkārtoti nespēja realizēt divu punktu izspēli. Tas nozīmēja, ka "Patriots", lai izrautu uzvaru, ir nepieciešams vien piezemējums un realizācija vairs nav obligāta.

Tiesa, tik vienkāršs atrisinājums tik sarežģītai spēlei nebūtu interesants un liktenis bija lēmis, ka tieši pēdējā ceturtdaļā Toms Breidijs pieļaus savu vienīgo kļūdu spēlē - zaudēs bumbu savā laukuma pusē. "Eagles" šoreiz gan piezemējumu neguva, taču sekmīgi "nosita" laiku un realizēja brīvsitienu, kas deva komandai astoņu punktu pārsvaru, t.i., tā vēl aizvien bija viena veiksmīga uzbrukuma spēle, taču šoreiz Filadelfija viena uzbrukuma ietvaros noteikti nevarēja vairs zaudēt spēli.

Breidijs un visa "Patriots" komanda sāka izmisīgu atspēlēšanās kampaņu, taču bez astoņu punktu deficīta un "Eagles" komandas viņiem par sliktu spēlēja arī mača pulkstenis. Pēc vairākām gana veiksmīgām izspēlēm viss nonāca līdz tā sauktajam "Hail Mary" jeb pēdējās cerības metienam vai piespēlei. To Breidijs raidīja Gronkovska virzienā, taču oponentu ielenkts, balsta uzbrucējs nespēja notvert un līdz ar to arī iztecēja mača laiks.

Filadelfijas "Eagles" triumfēja 52. "Super Bowl" izcīņā, kas viņiem bija piektais NFL čempionu tituls, taču tikai pirmais - "Super Bowl" ērā.