Priedulēnai ceturtā vieta Altenbergā un faktiski garantēta vieta Olimpiskajās spēlēs

© Viesturs Lācis / LBSF

Altenbergas trasē Vācijā risinās Pasaules kausa sestais posms. Latvijas labākā skeletoniste Lelde Priedulēna pēc pirmā brauciena ieņēma sesto vietu, savukārt sacensību noslēgumā ierindojās ceturtajā pozīcijā.

Kā jau ziņots, decembra Eiropas čempionātā Lelde Priedulēna izcīnīja sesto vietu, kas šajā līmenī ir siguldietes karjeras rekords.

Šodienas pirmajā braucienā uzvarēja PK sezonas līdere Žaklīna Lelinga no Vācijas, otrajā vietā iekārtojās viņas tautiete Tīna Hermane, trešo vietu ieņēma Soču olimpiādes grēciniece Jeļena Ņikitina (Krievija). Mūsu sportiste trases augšdaļā bija priekšā Lelingai, pusceļā situācija vairs nebija tik spoža, turpinājumā visai spēcīgi atsitās pret malu un finišēja sestajā pozīcijā.

Otrajā braucienā Lelde Priedulēna lieliski veica trases otro pusi un summā guva iespaidīgu 0.60 sekunžu pārsvaru pār tobrīdējo tuvāko sekotāju Džeinu Šenelu (Kanāda). Izrādījās, ka otrajā braucienā latviete bija visātrākā! Altenbergā goda pjedestālu ieņēma mājinieces. Pēc šī panākuma mūsu sportiste faktiski jau kvalificējusies februāra olimpiskajām spēlēm.

Atgādinām, ka 2016. gada junioru pasaules čempione Priedulēna šovasar sarāva ceļgala krusteniskās saites. Olimpiskajā sezonā startē bez operācijas, jo pretējā gadījumā būtu jāatvadās no cerībām piedalīties Phjončhanas spēlēs. Lai kvalificētos olimpiskajām spēlēm, pēc Sanktmoricas posma (12. janvārī) ir jābūt starp labākajām 16 sportistēm kopvērtējumā. Pirms šodienas posma latviete kopvērtējumā ieņēma 11. vietu.