\\Sports
Juhannesam Bē trešā uzvara pēc kārtas, Rastorgujevam divas kļūdas un 24. vieta
 
©SCANPIX

Jau trešo individuālo uzvaru pēc kārtas un ceturto šajā Pasaules kausa sezonā kopumā izcīnīja norvēģu biatlonists Juhanness Tinness Bē, kurš ar perfektu šaušanu un izcilu soli distancē triumfēja desmit kilometru sprintā Ansī, Francijā. Pārējās vietas uz goda pjedestāla ieguva mājinieki Martēns Furkads un šodienas sensācija Antonēns Gigonnā, bet no latviešiem iedzīšanai kvalificējās Andrejs Rastorgujevs un Oskars Muižnieks.

Andrejs Rastorgujevs distanci sāka diezgan raiti un līdz pirmajai šaušanai bija trešais ātrākais trasē, tomēr labie laika apstākļi un mierīgais vējš nozīmēja to, ka cerēt uz ļoti augstu vietu varēja tikai ar teicamu šaušanu. Kamēr vairums vadošo sportistu šāva perfekti, Rastorgujevs diemžēl jau guļus nenogāza vienu mērķi un atkrita uz 34. pozīciju. Alūksnietis gan turpināja ātri slēpot un līdz otrajai šaušanai pakāpās uz 18. pozīciju, būdams labākais no tiem, kuri kaut reizi kļūdījušies.

Tomēr stāvus šaušanai Rastorgujevs gatavojās pārāk ilgi - ja pirmajā šaušanā viņam 28. laiks, tad otrajā tikai 85. -, ceturtajā šāvienā pieļāva vēl vienu kļūdu un par augstu vietu varēja aizmirst. Arī pēdējais aplis vairs nebija tik ātrs (pa apļiem 3., 8. un 18. labākais laiks slēpošanā, kopsummā dodot 10. vietu), un Rastorgujevs pēdējos 600 metros priekšā palaida arī zviedru Sebastianu Samuelsonu un vācieti Ārndu Paiferu, finišā atkāpjoties uz 24. vietu. Pirmajos posmos Rastorgujevam sprintā attiecīgi 8. un 18. vieta, bet pēdējoreiz visus desmit mērķus sprintā viņš sašāva 2015. gada martā.

Itin sekmīgi nostartēja Oskars Muižnieks, kurš stāvus nogāza visus mērķus un reabilitējās par vienu kļūdu guļus. Pēc otrās šaušanas Muižnieks bija 42. vietā 4,1 sekundi aiz punktu zonas, tomēr līdz finišam viņš atkāpās uz 50. pozīciju, kas gan tik un tā ir viņa rekords sprintā, par vienu vietu apsteidzot šīs sezonas rezultātu Hohfilcenē. Tikmēr karjeras rekordu Pasaules kausā laboja Daumants Lūsa, kurš pēc perfektas pirmās šaušanas pat bija 41. vietā 7,9 sekundes aiz Rastorgujeva, tomēr otrajā šaušanā viņš pieļāva vienu kļūdu un iedzīšanā netika, samierinoties ar 70. pozīciju. Muižnieks uz slēpēm bija 63. ātrākais, bet Lūsam 89. laiks. Šautuvē Lūsam 37. ātrākais laiks, kamēr Muižniekam - tikai 92.