Otrdiena, 16.aprīlis

redeem Alfs, Bernadeta, Mintauts

Timma uzstāda savu Eirolīgas rekordu

© "Turkish Airlines" Euroleague

"Turkish Airlines" Eirolīgas 11. kārta ļoti veiksmīga ir padevusies Jānim Timmam un Vitorijas "Baskonia" komandai. "Baskonia" ar rezultātu 88:82 apspēlēja Malagas "Unicaja", savukārt Timma ar 24 punktiem kļuva par komandas rezultatīvāko spēlētāju.

Vitorijas "Baskonia" pret "Unicaja" aizvadīja lielisku pirmo ceturtdaļu (27:12), kuras noslēgumā, kā ķirsīti uz tortes saviem skatītājiem pasniedza 9:0 izrāvienu. Jānis Timma šajā izrāvienā deva arī savu ieguldījumu - precīzu tālmetienu, kas mājiniekiem ļāva panākt 23:12.

Diemžēl mača otrais ceturksnis priekš "Baskonia" vairs nebija tik spīdošs kā iepriekšējais. Tieši otrādāk - "Unicaja", pateicoties savam desmit punktu atrāvienam, pietuvojās līdz nieka divu punktu atstatumam - 34:36. Tomēr pašās puslaika beigās "Baskonia" nedaudz reabilitējās (tostarp precīzam no tālmetienu līnijas esot Timmam), lielajā pārtraukumā dodoties ar +5 (41:36).

Pēc pārtraukuma "Unicaja" turpināja otrajā ceturtdaļā uzņemto ritmu, savā kontrolē pārņemot vadību pat ar +4 (49:45). Viens no šī spēles nogriežņa atslēgas momentiem bija tā beigās Timmas realizētais trejacis, kas no nelabvēlīgā 54:56 "Baskonia" vienībai ļāva atgūt vadības grožus (57:56).

Ļoti rezultatīvā pēdējā ceturksnī (29:26) Timma laukumā parādīja aukstasinību, trāpot visus trīs metienus no spēles (1/1 - 2p., 2/2 - 3p.), kas bija viens no izšķirošajiem faktoriem, kādēļ "Baskonia" izdevās šo maču novest līdz pozitīvam iznākumam - 88:82.

Kopumā spēlē Jānis Timma ar 30:50 laukumā pavadītajās minūtēs gūtajiem 24 punktiem (4/4 - 2p., 5/9 - 3p., 1/3 - s.m.) bija rezultatīvākais savā komandā. Latvietim arī trīs rezultatīvas piespēles, divas bumbas zem groziem, trīs kļūdas, viena pārtverta bumba, viena piezīme, kā arī lietderības rādītājs +21 (arī labākais "Baskonia" sastāvā).

Tikmēr cits latviešu spēlētājs Rinalds Mālmanis palika uz "Baskonia" rezervistu soliņa.

Savukārt cita latviešu basketbolista - Daira Bertāna - komanda Milānas "Olimpia" aizvadīja savu kārtējo neveiksmīgo spēli. Sākums gan bija spožs - pirmajās desmit minūtēs pār spēcīgo Maskavas apgabala "Khimki" tika iegūts 12 punktu pārsvars (24:12). Tomēr, sākot ar nākamās ceturtdaļas beigām, milāniešu spēle sāka pamazām brukt.

Lielāku vai mazāku pārsvaru "Olimpia" saglabāja līdz pat trešās ceturtdaļas vidum, kad "Khimki" ar vairāku mazu izrāvienu palīdzību izdevās atspēlēties. Ceturtajā ceturtdaļā Krievijas komanda savu darbiņu pabeidza līdz galam, izcīnot septīto panākumu 11 spēlēs - 77:71.

Dairis Bertāns spēlēja 12:34 minūtes, realizējot savu vienīgo izmesto metienu (1/1 - 3p.), pārtverot divas bumbas, izcīnot vienu bumbu zem groziem, pie;laujot vienu kļūdu, divreiz pārkāpjot noteikumus, kā arī nopelnot lietderības rādītāju +4. Bertāna komandas biedri labprātāk izvēlējās grozam uzbrukt paši (arī no ļoti neizdevīgām situācijām), rezultatīvākajam ar 14 punktiem (4/11 - 2p., 0/4 - 3p., 6/6 - s.m.) esot Džordanam Tiodoram.

"Khimki" sastāvā kārtējo reizi fantastisks sniegums Aleksejam Švedam, kam 29 punkti.

Citās vakara spēlēs Telavivas "Maccabi", pateicoties Pjēra Džeksona 21 un Dešona Tomasa 20 punktiem, mājās ar 94:91 apspēlēja Valensijas "Basket".

Savukārt Atēnu "Panathinaikos" par spīti Kauņas "Žalgira" līdera Kevina Pangosa apturēšanai (1/8 - 2p.) viesos nespēja pieveikt pašu komandu - 74:80.

Visbeidzot jau devīto panākumu svinēja Maskavas CSKA, kas šoreiz tika sveikā cauri pret sev izbraukumā allaž neparocīgo Bambergas "Brose" - 92:76. 20 punkti Nando De Kolo rēķinā.