\\Sports
Ostapenko Seulā izcīna otro WTA titulu
 
©Scanpix.ee

Turnīra galvenā favorīte Aļona Ostapenko (WTA 10.) svētdien, 24. septembrī, triumfēja Seulas "International" sērijas turnīrā, finālā ar 6:7(5), 6:1, 6:4 pieveicot pirmoreiz finālā spēlējušo Brazīlijas tenisisti Beatrizu Hadadu Maju (WTA 71.). Ostapenko otrais WTA tituls, sekojot jūnija lielajai uzvarai "French Open".

Maču, kurā tikās divas agresīvi no gala līnijas spēlējošas tenisistes, labāk sāka Ostapenko, kura trešajā geimā izmantoja savu pirmo breikbumbu. Aļona svarīgā punkta izspēlē ar asu uzbrukumu piespieda pretinieci bumbiņu raidīt autā. Breiks pēc tam nostiprināts ilgā geimā, kurā vairākas reizes bija "vienādi", un Ostapenko izvirzījās vadībā ar 3:1.

Aļona ļoti rupji kļūdījās sestā geima ceturtā punkta izspēlē, šai kļūdai novedot pie zaudējuma visā geimā. Esot vadībā ar 3:2, 30:15 viņa sita pa labo līniju, kur stāvēja pretiniece, nevis bumbiņu raidīja pa diagonāli laukuma brīvajā pusē. Hadada Maja spēja atsist bumbiņu, un Ostapenko pēc tam no neliela attāluma iesita tīklā. Aļonai pēc tam divi auti pēc kārtas - 3:3.

Kā jau tas bieži redzēts Ostapenko mačos, viena liela kļūda var sagraut viņas pārliecību, turpinājumā ilgi spēlējot ļodzīgi. Tā tas notika arī šoreiz. Aļona ar milzu pūlēm tika līdz taibreikam, kurā divreiz nenosargāja minibreika pārsvaru, pie 5:5 izcēlās ar dubultkļūdu un pēc tam trešās setbumbas izspēlē bumbiņu ar "backhand" sitienu raidīja autā, tūlīt dusmās aizmetot raketi.

Ostapenko līdz taibreikam bija divi grūti serves geimi - astotajā geimā viņa uzvarēja no 0:30, bet 10. geimā pat no 15:40. Brazīlijas tenisiste abas setbumbas neizmantoja, nevis Ostapenko atspēlēja. Hadada Maja pirmās setbumbas izspēlē bumbiņu raidīja autā pēc vājas Ostapenko otrās serves, bet otrā setbumba palaista vējā ar "forehand" autu.

Ostapenko 2. setu sāka ar niknu tenisu, kas viņai "sausā" ļāva uzvarēt pirmajos divos geimos un drīz būt vadībā ar 3:0. Aļona trīs geimos zaudēja tikai vienā izspēlē. Ostapenko vienīgo geimu šajā setā zaudēja ceturtajā geimā, bet otro breiku sestajā geimā ieguva pēc tam, kad Hadadai Majai bija dubultkļūda breikbumbas izspēlē.

Latvijas tenisistes servēšana 2. setā bija ļoti labā līmenī - uzvarētas 10/11 izspēlēm ar pirmo servi, sakrājot piecus eisus. Ostapenko setā ar servi zaudēja tikai četras izspēles, no kurām divas bija pēdējā geimā ar kļūdām, esot vadībā ar 40:0 jeb iegūstot trīs setbumbas pēc kārtas. Trešās setbumbas izspēle beidzās ar Dienvidamerikas sportistes sitienu autā.

Ostapenko turnīra pēdējā setā tik labi nespēja servēt, tāpēc viņai vajadzēja četrus breikus, lai nodrošinātu uzvaru. Sets sākts ar breiku 1. geimā no 15:40. Aļona otro geimu ar kļūdām zaudēja no 30:0 pārsvara. Viņa vēlāk bija vadībā ar 3:1, bet sestajā geimā palika bez pirmās serves un no 40:30 zaudēja trīs izspēles pēc kārtas - dubultkļūda, sitiens autā un Hadadas Majas uzbrukums, punktu iegūstot ar serves atsišanu.

Septītajā geimā Hadada Maja nospēlēja ļoti neprecīzi, un Ostapenko trešo reizi setā bija vadībā ar breiku - 4:3. Ostapenko astoto geimu sāka ar diviem autiem - 0:30. Brazīliete pēc tam pažēloja, divreiz pēc kārtas bumbiņu netrāpot laukumā uzrukumiem Ostapenko otrajām servēm. Vēl viena Aļonas otrās serves izspēle beidzās ar Latvijas tenisistes sitienu tīklā - breikbumba. Ostapenko šoreiz trāpīja pirmo servi, taču atkal kļūdījās ar "backhand" uzbrukumu - 4:4.

Turnīra galvenā favorīte uzņemšanā turpināja spēlēt labāk nekā savas serves geimos un devītajā geimā vēlreiz atjaunoja breika pārsvaru. Aļonai divi tīri "forehand" uzbrukumi kombinācijā ar divām pretinieces kļūdām (sitiens tīklā un neprecīza otrā serve) ļāva izvirzīties vadībā ar 5:4. Līdz šim setā serves geimos pamatīgi mocījusies, Ostapenko maču izservēja "uz nulles" un punktu pielika ar vēl vienu neatvairāmu "forehand" uzbrukumu.