\\Sports
Bolts no vieglatlētikas atvadās ar traumu
 
©Scanpix.ee

Pasaules čempionātā vieglatlētikā Lielbritānijas galvaspilsētā Londonā aizvadīta kārtējo sacensību diena. Šķēpmešanas sacensībās vīriešiem Vācijas sportists Johaness Feters triumfēja ar 89.89 metru tālu metienu. Savukārt 4x100 metru stafetē bēdīgas atvadas Juseinam Boltam.

Fināli sestdienas vakara sesijā iesākās ar augstlēkšanas finālu dāmām. Par uzvaru notika nopietna cīņa starp divām sportistēm - krievieti Mariju Lasickeni, kura tāpat kā citi Krievijas sportisti šajā čempionātā startē zem neitrāla karoga, un ukrainieti Jūliju Levčenko.

199 centimetru latiņu ar pirmo mēģinājumu pārvarēja Levčenko un poliete Kamila Ličvinko, kamēr Lasickena latiņu nogāza un nolēma uzreiz pārcelt augstumu uz 2.01 metru. Šo barjeru Marija pārvarēja ar pirmo mēģinājumu, kamēr Levčenko tas izdevās ar otro piegājienu, bet Ličvinko tā arī apstājās pie 1.99 metriem. Lasickena ar pirmo mēģinājumu tika galā ar 2.03 metriem, bet Levčenko apstājās pie 201 centimetra. Krievijas sportiste pieteica arī 2.08 metrus, bet ar šo augstumu galā netika.

Liela interese bija arī par 5000 metru skrējienu, kurā savu 11. titulu mēģināja izcīnīt nu jau leģendārais Lielbritānijas skrējējs Mo Farahs. Pēdējos 800 metros par zeltu cīnījās Farahs, trīs Etiopijas sportisti un amerikānis Pols Čelimo. Aptuveni 600 metru pirms finiša trīs etiopieši ielenca Farahu, radot britam neērtu situāciju. Finišā Mo uzvaru mēģināja izraut pa pirmo celiņu, tomēr nespēja vairs apsteigt Muktaru Edrisu no Etiopijas, ierindojoties otrajā vietā. Bronza šoreiz Čelimo.

Sieviešu 100 metru barjerskrējienā ar 12.59 sekundēm par uzvarētāju kļuva Sallijs Pērsons no Austrālijas. Četras sekundes simtdaļas vēlāk distanci veica ASV sportiste Dona Hārpere Nelsone. Pamela Dutkeviča no Vācijas ieguva bronzas medaļu ar 12.72 sekundēm.

Šķēpmešanā kvalifikācijas rekordists un šī gada labākā rezultāta īpašnieks Vācijas sportists Johaness Feters jau pirmajā mēģinājumā sasniedza 89.89 metrus. Kā vēlāk izrādījās, tas arī bija Fetera tālākais metiens šajā vakarā (otrajā mēģinājumā 89.78) metri, ar ko gan arī pietika, lai galvenais favorīts iegūtu savu pirmo pasaules čempiona titulu.

Scanpix.ee

24 gadus vecajam vācietim ļoti tuvu bija Čehijas sportists Jakubs Vadlehs, kurš otrajā mēģinājumā sasniedza 89.73 metrus, kas ir čeha personīgais rekords. Arī bronzas medaļa šoreiz Čehijas sportistam - Petrs Frīdrihs pēdējā metienā šķēpu raidīja 88.32 metrus tālu, tādā veidā arī sasniedzot personīgo rekordu un atņemot bronzu Vācijas sportistam Tomasam Rēleram.

Vakara kulminācija bija 4x100 metru stafete, kas bija pēdējais starts sprinta leģendai Jamaikas sportistam Juseinam Boltam. Komandas biedrs Johans Bleiks stafetes kociņu Boltam nodeva ceturtajā vietā. Juseins iesāka visai cerīgi, bet itin drīz skrējienu savainojuma dēļ noslēdza, kamēr pirmo reizi pasaules čempionāta zeltu izcīnīja Lielbritānijas četrinieks - 37.47 sekundes, kas ir arī šīs sezonas labākais rezultāts pasaulē. Otrā vieta ar 37.52 sekundēm ASV, bet labāko trijnieku noslēdza Japāna ar 38.04 sekundēm.