Sevastova pirmoreiz uzvar Beku un sasniedz "French Open" 2. kārtu

© Yonex

Anastasija Sevastova (WTA 17.) otrdien Parīzē pirmoreiz trīs mačos pieveica Vācijas tenisisti Anniku Beku (WTA 71.), viņu apspēlējot ar rezultātu 6:2, 6:4 un tādējādi otro gadu pēc kārtas iekļūstot "French Open" turnīra 2. kārtā.

Beka maču aizvadīja ar labās kājas savainojumu, tāpēc darbojās ar sev neierasti agresīvu taktiku, spēlējot uzbrukuma tenisu, kurā centās izspēles pabeigt pēc iespējas ātrāk. Kustēšanās problēmas arī būtiski ietekmēja viņas spēli aizsardzībā. Tikmēr šajā mačā negaidītā spēlēšana kā otrajam numuram Sevastovai bija pat ļoti izdevīga, jo tādā tenisā viņa jūtas kā zivs ūdenī.

Pret Beku parasti ir citādāks teniss, jo Annika paļaujas uz aizsardzību, ar kuras apspēlēšanu Sevastovai pirmajās divās cīņās pret Vācijas sportisti bija lielas grūtības, viņai zaudējot ar rezultātiem 3:6, 1:6 un 2:6, 0:6.

Sevastovai šodien izdevās lielisks spēles sākums, startējot ar 4-0 izrāvienu. Anastasija teicami servēja un pārliecinoši darbojās garajās izspēlēs. Latvijas tenisiste vienu punktu pat ieguva, kad pēc kritiena bumbiņa pārsita pāri tīklam. Lai arī seta otrajā pusē Beka pretojās mazliet sīvāk, Sevastovai setu izdevās pabeigt ar četru geimu pārsvaru.

Latvijas tenisiste 2. setu sāka ar breiku, kad ar spēcīgu uzbrukumu, piespiežot Beku iesist tīklā, izmantoja otro breikbumbu. Bekai uzreiz izdevās atspēlēties. Viņa pie 30:30 tika klāt Anastasijas "dropšotam", iegūstot savu pirmo breikbumbu, un to realizēja ar spēcīgu "backhand" sitienu pa līniju - 1:1.

Bekas atspēlēšanās bija īslaicīga, jo bez sava ierastā ātrumu viņa nespēja pretoties Sevastovas daudzveidībai, un Latvijas pirmā rakete tūlīt izcēlās ar četru pēc kārtas uzvarētu geimu sēriju. Anastasija arī cīņas otrajā daļā teicami izmantoja vienu no saviem trumpjiem, kas ir saīsinātais sitiens. Beka šodien tādām bumbiņām klāt tika ļoti reti. Sevastova regulāri izcēlās arī asiem sitieniem pa līnijām, teju maksimāli izmantojot uzbrukumu iespējas.

Sevastovai vajadzēja uzvarēt ar mazliet lielāku rezultāta starpību, taču viņai 2. seta astotajā geimā, kurā Anastasija nespēja ar pirmo mēģinājumu izservēt maču, bija dienas paviršākais posms. Sevastova tika līdz mačbumbai, kuras izspēlē bumbiņu raidīja autā. Pēc tam dubultkļūda un neprecīzs "backhand" uzbrukums, Bekai vienu no diviem breikiem atdodot. Sevastova nākamajā geimā uzņemšanā tika līdz "vienādi", bet ne tālāk - Beka nosargāja servi, kas nozīmēja to, ka Sevastovai būs otro reizi jāservē par uzvaru mačā. Šoreiz viss notika ātri, beidzot pieliekot punktu.

Visi iegūtie punkti 66 48

Sevastova otro reizi sasniedza "French Open" 2. kārtu. Viņai tas izdevās arī pērn, kas nozīmē 70 punktu aizstāvēšanu. Prēmijā pienākas 60 000 eiro. Anastasijas nākamā pretiniece ceturtdien gaidāmajā spēlē būs Kanādas pirmā rakete Juženija Bušāra (WTA 57.). Savstarpējās cīņās neizšķirts 1-1. Sevastova Bušārai pērn februārī ar 7:5, 3:6, 6:7(4) zaudēja Dohā uz "hard" seguma (Anastasijai toreiz bija divas mačbumbas), bet jūnijā viņu ar 6:3, 6:3 apspēlēja Maljorkā uz zālāja. Savukārt rīt Sevastova kopā ar Luksemburgas tenisisti Mendiju Minellu sāks dubultspēļu sacensības.

Sports

Latvijas bobslejisti un skeletonisti turpina sagatavošanās posmu pirms gaidāmās sezonas. Šobrīd treniņnometne rit Rīgā, jaunuzceltajā vieglatlētikas manēžā "Daugava", kur tapusi bezledus starta estakāde ledus trašu sporta veidu pārstāvjiem. Šodien "Daugavas" vieglatlētikas manēžā bobslejisti un skeletonisti bija sarīkojuši estakādes svinīgo atklāšanu un atvērto treniņu, lai pirms ikgadējās pirmssezonas preses konferences sarīkotu mediju tikšanos ar sportistiem un treneriem.