Jonasam uzvara pirmajā Argentīnas MX2 posma braucienā

© mxgp.com

Latvijas motosportists Pauls Jonass no "Red Bull KTM Factory Racing" komandas svētdien uzvarēja pirmajā pasaules motokrosa čempionāta Argentīnas MX2 posma braucienā.

Pirms šī posma Jonass kopvērtējumā ieņēma piekto vietu, no līdera Žuljēna Lībera atpaliekot par 21 punktu.

Atgādināsim, ka sestdien notikušajā kvalifikācijā Latvijas motosportists Pauls Jonass bija ātrākais, iegūstot sezonas otro "pole-position". Otrajā vietā finišēja viņa komandas biedrs Horhe Prado Garsija, bet trešais - amerikānis Darians Sanajejs.

Pirmajā braucienā labs starts padevās abiem KTM komandas braucējiem, kur nedaudz ātrāks bija Prado, kurš ieguva ''Holeshot'' balvu. Pēc pirmā apļa līderis bija Prado, taču viņam cieši sekoja Jonass. Otrajā aplī abi sportisti aizvadīja sīvu un aizraujošu cīņu, kur Jonasam izdevās apsteigt komandas biedru un izvirzīties vadībā.

Turpinājumā Jonass lēnām atrāvās, bet Prado zaudēja vienu pozīciju un atkāpās uz trešo vietu. Paulss brauca ātri un pārliecinoši, tādējādi svinot uzvaru, kas bija viņa trešais panākums šogad. Otrais palika Benuē Paturels, bet trešais - Prado. Pavisam kopā uz starta izgāja 36 braucēji.

Neveiksmīgs brauciens padevās kopvērtējuma līderim Džulijanam Līberam, kurš no 31. vietas aizcīnījās līdz 16.vietai.

MXGP klasē pēc starta vadībā izvirzījās Tims Gajsers, kamēr neveiksmīgs starts padevās itālim Antonio Kairolī. Būdams septītajā vietā, tā brīža čempionāta līderis krita un atkrita uz 24.vietu. Tāpat neveiksmīgs brauciens padevās igaunim Tanelam Leokam, kurš bija spiests izstāties jau pirmajā aplī. Finišā uzvaru svinēja Gajsers, otrais palika Džeremijs van Horebīks, bet trešais - Klements Desalle. Kairolī finišā aizcīnījās līdz devītajai vietai.

Otrais brauciens, kuru tiešraidē varēs vērot ''Motors TV'' kanālā, sāksies 20:00 pēc Latvijas laika.