\\Sports

Vispelnošākie F1 piloti 2017. gadā būs Alonso, Hamiltons un Fetels

 
©SCANPIX

Atklātībā nākuši dati par to, cik 2017. gada sezonā pelnīs Formula 1 piloti. Vislabāk apmaksātais sportists aizvien būs Fernando Alonso, kamēr Valteri Botasa alga, pēc pievienošanās "Mercedes" komandai, augusi par aptuveni pieciem miljoniem ASV dolāru (USD).

Lai gan divkārtējais F1 čempions Alonso pēdējo uzvaru guva 2013. gadā, tolaik vēl startējot "Ferrari" komandā, viņa talants tiek augstu novērtēts, arī finansiālā ziņā. 2017. gadā "McLaren" komanda spānim apņēmusies maksāt 40 miljonus USD, bet šajā summā iekļauti arī bonusi, līdz ar to, pat, ja viņš uzvar visos posmos un kļūst par čempionu, no tā algas apjoms lielāks nepaliks.

Trīskārtējā F1 čempions Lūisa Hamiltona pamatalga ir par deviņiem miljoniem USD mazāka, neskatoties uz to, ka šogad brits ir favorīts uz titulu. Tiesa, ja Hamiltons izcīna gana daudz punktus un ceturto reizi kļūst par čempionu, pie šīs summas varēs pieskaitīt ievērojamus bonusus.

Tikai par miljonu mazāk nekā "Mercedes" vienību pārstāvošais Hamiltons pelnīs Sebastians Fetels no "Ferrari". Pērn vācietis neguva nevienu uzvaru, bet arī viņa talants šobrīd ir lielā vērtē - vācietim garantēta pamatalga 30 miljonu apmērā, kā arī bonusi par sezonas laikā izcīnītajiem rezultātiem.

Šie trīs ir izteikti vispelnošākie sportisti Formulā 1. Pēc pievienošanās "Mercedes" uz ceturto vietu pelnošāko braucēju sarakstā pacēlies Valteri Botass. "Williams" komandā viņš pelnīja mazāk par četriem miljoniem USD, bet tagad somu pilota alga noteikta 8.5 miljonu apmērā. Tādu summu Botass saņems arī tad, ja kļūs par 2017. gada F1 čempionu, jo papildus bonusi viņam, balstoties uz līgumu, nav paredzēti.

Ievērojami mazāk par komandas biedru Fetelu pelna savulaik ļoti labi apmaksātais Kimi Raikonens. "Ferrari" pārstāvis pēdējās sezonās nonācis Fetela ēnā un šogad viņa alga būs "tikai" septiņi miljoni USD, lai gan iespējami bonusi par labiem rezultātiem.

Vēl par pusmiljonu mazāk pelnīs Daniels Rikjardo, bet "Red Bull" nekad nav izcēlusies ar lielu algu maksāšanu - piemēram Makss Verstapens šogad saņems tikai trīs miljonus, kas ir 13 reižu mazāka nekā vispelnošākajam pilotam Alonso. Tiesa, gan Rikjardo, gan Verstapenam paredzēti dāsni bonusi par augstiem rezultātiem.