Hohfilcenes trasē Austrijā ar jaukto stafeti sācies pasaules čempionāts biatlonā. Pie zelta medaļām tika Vācija, kura izmantoja septiņas rezerves patronas un par 2,2 sekundēm apsteidza vienu soda apli slēpojušo Franciju, kura savukārt finiša spurtā par sekundi pārspēja Krieviju un ieguva sudraba godalgas. Latvija starp 25 izlasēm palika pēdējā un nesasniedza ceturto posmu.
Pirmajā šaušanā Baiba Bendika ieradās kā pēdējā un, ugunslīnijā izmantojusi vienu rezerves patronu, pakāpās uz 21. pozīciju, līderei zaudējot 24,3 sekundes, bet otrajā šaušanā viņa visus mērķus nogāza ar pirmo piegājienu un pacēlās uz 16. vietu, no līderes atpaliekot 42,2 sekundes. Stafeti Bendika, kura slēpojuma ziņā savā posmā bija ceturtā lēnākā, nodeva kā 17. - 53,8 sekundes aiz līderes.
Trasē devās Žanna Juškāne, kura līdz šautuvei zaudēja četras pozīcijas, savā pirmajā šaušanā diemžēl nopelnīja pat trīs soda apļus un atkrita uz pēdējo vietu, priekšpēdējā pozīcijā esošajai Diānai Rasimovičūtei-Bricei zaudējot 21,5 sekundes. Savā otrajā šaušanā Juškāne izmantoja divas rezerves patronas un stafeti nodeva pēdējā, no lietuvietes atpaliekot par 43,1 sekundi. Slēpojuma ziņā Juškāne savā posmā bija priekšpēdējā.
Trešo posmu aizvadīja latviešu vadošais biatlonists Andrejs Rastorgujevs, tomēr arī viņš situāciju glābt nespēja. Pirmajā šaušanā Rastorgujevs izmantoja divas rezerves patronas un no lietuvieša Vītauta Stroļas atpalika 47,8 sekundes, bet nākamajā šaušanā izmantoja trīs rezerves patronas, soda apli veikušajam Stroļam pietuvojoties līdz 13,1 sekundei. Ne Latvija, ne Lietuva nākamo kontrolpunktu gan nesasniedza, jo tika apdzītas par apli, un 46 gadus vecais Ilmārs Bricis pie iespējas sākt ceturto posmu nemaz netika.
Elite
Pirmo posmu visātrāk veica itāliete Liza Vitoci, kurai nebija nepieciešama neviena rezerves patrona un kura stafeti nodeva 1,8 sekundes agrāk nekā norvēģiete Marte Ulsbū, kura izmantoja vienu rezerves patronu. Tikmēr otrajā šaušanā izgāzās čehiete Eva Puskarčīkova, kura nopelnīja divus soda apļus - pirmajā posmā pie soda apļa vēl tika vienīgi Lietuvas biatloniste Natalija Kočergina - un stafeti nodeva 21. pozīcijā.
Otrā posma pirmajā šaušanā pa soda aplim slēpoja arī norvēģiete Tīrila Ekhofa un austriete Fabjēna Hartvēgere, tobrīd atkāpjoties uz attiecīgi 12. un 16. vietu, bet pēc otrā posma bija izkristalizējies līderu trio. Kā pirmā stafeti nodeva vāciete Laura Dālmeiera, francūzieti Marī Dorēnu-Abēru un itālieti Doroteju Vīreri apsteidzot par attiecīgi 0,8 un 3,8 sekundēm.
Trešā posma pirmā šaušana no līderiem vislabāk padevās vācietim Ārndam Peiferam, tikmēr itālietis Lūkass Hofers un francūzis Kantēns Fijons-Majē izmantoja pa vienai rezerves patronai un no līdera atpalika par attiecīgi 11,1 un 14,1 sekundi. Arī otru šaušanu Peifers veica ļoti ātri un precīzi, lēnāk, taču arī precīzi šaujošo Hoferu apsteidzot par 19,9 sekundēm. Toties Fijonam-Majē nācās slēpot soda apli, tādējādi no Peifera atpaliekot jau 51,9 sekundes un, lai arī saglabājot trešo vietu, pievienojoties Somijas, Krievijas un Čehijas grupiņai - ai, cik sāpīgi, zinot, ka pēdējā posmā jau gaidīja Martēns Furkads. Viens soda aplis arī Juhannesam Bē, no sestās vietas atkāpjoties uz desmito.
Izšķirošajā posmā Simons Šemps turpināja komandas biedru tradīcijas un ātri sašāva pirmos piecus mērķus, Dominiku Vindišu apsteidzot par 24,1 sekundi. Pēdējā šaušanā Šemps podus nesavārīja un ar vienu rezerves patronu varēja traukties pretī zelta medaļai, bet Vindišs ar divām rezerves patronām izlidoja no labāko trijnieka - kā Furkads, tā arī krievs Antons Šipuļins šāva perfekti, Vindišu apsteidzot par aptuveni 13 sekundēm un Šempam zaudējot attiecīgi 17,9 un 18,6 sekundes. Vietu sadalījums godalgoto trio vairs nemainījās - Furkads finiša spurtā par sekundi apsteidza Šipuļinu un par 2,2 sekundēm piekāpās Šempam.