\\Sports

Briedis par nākamo pretinieku: Huks ir netīrs bokseris, bet es cīnos tīri

 
©Vladislavs Proškins, F64 Photo Agency

Latvijas labākais bokseris Mairis Briedis gatavojas cīņai pret vācieti Marko Huku par pagaidu WBC jostu. Latvijas populārākais sportists 2016. gadā norādīja, ka pretinieks ir netīrs cīnītājs, kamēr Brieža pārstāvis Als Siesta nosauca divus datumus, kuros varētu notikt duelis.

"Cīņa man būs laba iespēja, jo varēšu tikt pie diviem tituliem - IBO un pagaidu WBC. Vāciešiem tas būs liels šovs. Vai varbūt latviešiem, ja tas būs iespējams. Tā būtu lielākā cīņa Latvijas vēsturē," sacīja Mairis Briedis. "Man smagi jātrenējas un jāparāda labākais sniegums, kā vienmēr. Huks ir netīrs bokseris, kamēr es vienmēr cīnos tīri. Paskatīsimies, kurš uzvarēs - netīrais vai tīrais bokseris."

Briedis norādīja, ka pat uzvaras gadījumā iespēja, ka viņš pametīs amatu policijā, ir maza: "Būšana par policistu - tas man nav naudas jautājums. Es gribu būt policists, es gribu statusu. Esmu publiska figūra, paraugs citiem. Kad sāku policijā, visi domāja, ka bokss ir slikts sporta veids, kas domāts mafijai un gangsteriem. Tagad esmu mainījis cilvēku uzskatus par boksu."

"Esmu par 85% apmierināts," par gaidāmo cīņu sacīja Brieža padomnieks Als Siesta. "Pieļāvām iespēju, ka Tonijam Beljū nāksies atteikties no jostas un mēs cīnīsimies par WBC titulu, nevis tikai pagaidu jostu. Tomēr arī tas ir tikpat labi, jo Beljū būs jāatgriežas un jācīnās. Ja kāda iemesla dēļ viņš to nedarīs, uzvarētājs automātiski saņems pilno jostu."

"Esam gaidījuši ilgi, bet, ja salīdzinām ar citiem, tad ne ļoti ilgi. Gaidām kopš 2016. gada maija. Gribu, lai Mairis nodemonstrē talantu plašākai publikai, jo domāju, ka viņš ir īpašs bokseris. Manuprāt, viņam ir viss nepieciešamais, lai kļūtu par kategorijas karali. Domāju, ka viņš ir viens no labākajiem bokseriem pasaulē," teica Siesta.

Kā atzina Siesta, cīņa varētu notikt 18. martā vai 1. aprīlī, un to translēs vācu kanāls RTL. Visdrīzāk, ka boksa mačs norisināsies aprīļa ievadā, jo Huks pēdējā cīņā savainoja roku. 2009. gadā abi bokseri satikās sparingā, virsroku ņemot latvietim, tomēr Briedis apzinās, ka pagājuši daudzi gadi un lietas mainījušās.

"Plašāka sabiedrība viņu nezināja, bet boksa sabiedrībā viņš bija zināms kā sparingu slepkava," teica Siesta. "Viņš sparingojis kopā ar Vladimiru Kļičko, Sergeju Kovaļovu, Kšištofu Vlodarčiku. Visi zina, cik labs ir Mairis. Viņš ir kā pazemes drauds, par kuru neviens nevēlējās dzirdēt."