Starptautiskajai biatlona savienībai (IBU) jāvērtē, vai ir mērķtiecīgi rīkot Pasaules kausa posmu Krievijas pilsētas Tjumeņas apkaimē. Čehija un Lielbritānija boikotēs sacensības Krievijā, jo nav pārliecības, ka tiks ievēroti antidopinga noteikumi. Faktiski boikota iespēju apsver arī biatlona lielvalsts Norvēģija.
Lielbritānijas Biatlona savienība: "Esam pieņēmuši vienbalsīgu lēmumu, ka Lielbritānija nepiedalīsies 2017. gada 8. marta Pasaules kausa posmā, kas ieplānots Tjumeņā, Krievijā. Īstenībā daudzi rezultāti Soču olimpiskajās spēlēs būtu jāvērtē kā "joks". Savukārt krievu sportisti izteica negodīgus komentārus par to, ka Maklarena ziņojums saistīts ar politiku, nevis sportu."
Čehija nepiedalīsies sacensībās Krievijā, kamēr Starptautiskā antidopinga aģentūra (WADA) un Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) neapstiprinās, ka Krievijā antidopinga procedūras ir "tīras".
Norvēģija pieprasa, lai IBU atceļ visas ieplānotās sacensības Krievijā, kamēr visas procedūras nekļūs "tīras". Pieprasa, lai bez kavēšanās tiktu diskvalificēti visi Krievijas biatlonisti, kuri minēti Maklarena ziņojuma konfidenciālajā daļā. Ja šīs prasības netiks izpildītas, Novēģijas biatlona vadība izskatīs iespēju boikotēt visas sacensības Krievijā.
Atgādinām, ka 18. jūlijā Pasaules antidopinga aģentūras (WADA) neatkarīgās komisijas vadītājs Ričards Maklarens publiskoja izmeklēšanas rezultātus par Krievijas dopinga programmu 2014. gada Soču olimpiādē - valsts esot apzināti piedalījusies un kontrolējusi dopinga lietošanas piesegšanu. Tika lēsts, ka ziņojuma otrajā daļā jau būs konkrētāka informācija. Īsi pirms ziņojuma otrās daļas atklāšanas Starptautiskā olimpiskā komiteja (SOK) pagarināja sankcijas pret Krieviju. 9. decembrī publiskotais otrais ziņojums apstiprināja pirmajā ziņojumā izdarītos secinājumus par valsts atbalstīto dopinga sistēmu Krievijā. Tostarp tika norādīts, ka Soču spēlēs manipulācijas ar dopinga testiem notika arī diviem sportistiem, kuri izcīnīja četras zelta medaļas [varianti]. Pierādījumi liecina, ka 12 medaļnieku dopinga testu pudelītes tikušas nesankcionēti atvērtas.
Kā jau ziņots, decembra vidū IBU paziņoja, ka no WADA saņemts saraksts ar daudziem krievu biatlonistiem (31), kuri tiek turēti aizdomās par antidopinga noteikumu pārkāpumiem. Pēc tam planētas biatlona līderis Martēns Furkads (Francija) informēja, ka aicinās boikotēt PK posmu Tjumeņā, ja IBU nesodīs krievus par dopinga lietošanu.
2016-2017 sezonā Krievijā tika ieplānotas vismaz 10 lielas starptautiskās sacensības, tostarp bobsleja un skeletona pasaules čempionāts Sočos (pārcēla uz Kēnigzē trasi Vācijā), daiļslidošanas "Grand Prix" posms Maskavā (jau notika), biatlona Pasaules kausa posms Tjumeņā, ātrslidošanas Pasaules kausa fināls Čeļabinskā, tramplīnlēkšanas Pasaules kausa posms Ņižņijtagilā (pārcēla uz Lillehammeri Norvēģijā), slēpošanas Pasaules kausa fināls Tjumeņā, kērlinga pasaules čempionāts jauktajām komandām Kazaņā (jau notika), snovborda Pasaules kausa posmi Kazaņā un Maskavā.