Porziņģis salādē 31 punktu Portlendas grozā, "Knicks" uzvar

© scanpix

Kristaps Porziņģis NBA spēlē pret Portlendas "Trail Blazers" guva 31 punktu un savāca deviņas atlēkušās bumbas, palīdzot "Knicks" uzvarēt ar 107:103.

Kristaps Porziņģis laukumā pavadīja 40 minūtes, kas bija lielākais spēles laiks komandā un atkārtots lielākais spēles laiks Porziņģim šosezon. Tas tika izmantots 31 punkta gūšanai (1p. 2/2. 2p. 10/15, 3p. 3/8) un deviņu atlēkušo bumbu savākšanai, trīs no tām uzbrukumā. Porziņģim arī viena rezultatīva piespēle un viens bloķēts metiens, kā arī divas kļūdas un četras piezīmes. Porziņģim esot laukumā, „Knicks” guva par pieciem punktiem vairāk, un tas bija ceturtais labākais +/- rādītājs komandā.

Šī ir Porziņģa NBA karjeras otrā spēle, kurā viņš sametis vismaz 30 punktus, turklāt pirmā spēle bija tikai pirms nepilnas nedēļas pret Detroitas „Pistons”, un toreiz Porziņģis guva 35 punktus. Savukārt šonakt latviešu uzbrucējs palika vienas atlēkušās bumbas attālumā no sezonas trešā „double-double”, kamēr neviens cits „Knicks” spēlētājs neguva vairāk par 18 punktiem.

„Knicks” arī šonakt nācās iztikt bez apslimušā Žoakima Noā palīdzības un spēles sākumā visai grūti klājās ar Portlendas līderu Deimiena Lilarda un Sīdžeja Makoluma nosegšanu. Portlenda, kas pirms spēles ieņēma pēdējo vietu līgā aizsardzības efektivitātē, spēlēja aktīvi un pirmo ceturtdaļu uzvarēja ar 33:28. Porziņģis atzīmējās ar efektīgu danku pēc Kaila O`Kvina piespēles, kā arī sarežģītu tālmetienu pēc dribla. Tiesa, mirkli vēlāk netika realizēts pavisam brīvs tālmetiens.

Arī otro ceturtdaļu Porziņģis iesāka ar danku un turpināja ļoti aktīvi uzbrukt. Lai arī viņa tālmetieni nebija precīzi, ar pustālajiem metieniem un uzbrukumiem grozam Porziņģis ceturtdaļā guva 12 punktus, pirms puslaika pārtraukuma izvirzot „Knicks” vadībā ar 60:58.

Otrajā puslaikā Porziņģis turpināja „apšaudīt” Portlendas grozu un īpaši izcēlās ceturtās ceturtdaļas sākumā, neļaujot Portlendai atrauties rezultāta izteiksmē. Sešas minūtes pirms beigām Porziņģis ar tālmetienu samazināja deficītu līdz 96:97, bet nākamajā uzbrukumā kļūdījās tālmetienā. Lai arī Porziņģis bija teju divreiz rezultatīvāks nekā jebkurš cits „Knicks” spēlētājs un bija laukumā līdz pat pēdējām sekundēm, tas izrādījās viņa pēdējais metiens šajā spēlē, un pēdējās piecās minūtēs, rezultātam esot ļoti līdzvērtīgam, latviešu uzbrucējs grozam pats vairs neuzbruka.

Taču četrus punktus pēc kārtas guva Deriks Rouzs, svarīgu tālmetienu trāpīja lietuvietis Mindaugs Kuzminsks, un Ņujorka nosargāja uzvaru ar 107:103. Tas ļāva „Knicks” (7-7) atkal sasniegt 50% uzvarēto spēļu robežu, bet Kuzminsks pirmoreiz savā NBA karjerā vienā spēlē guvis desmit punktus. "Knicks" spējusi uzvarēt jau četrās no pēdējām piecām spēlēm.

”Knicks”-”Trail Blazers” 107:103

(28:33, 32:25, 21:23, 26:22)
Knicks: Porziņģis 31 (9 atl.b.), Rouzs 18, Entonijs 17, Kuzminsks 10, Ernangomess 9, Holidejs 7, Lī 5, Dženingss 4 (11 rez.p.), O`Kvins 4, Ndūrs 2
Trail Blazers: Lilards 22, Makolums 16, Hārkless 15, Deiviss 14, Tērners 11, Plamlī 9, Lenards 7, Krabe 7, Vonlehs 2