"Ventspils" Čempionu līgā piedzīvo trešo zaudējumu

© basketballcl.com

BK "Ventspils" basketbolisti FIBA Čempionu līgas mačā viesos ar 68:83 piekāpās Francijas čempioniem "ASVEL", piedzīvojot turnīrā trešo zaudējumu piecās spēlēs.

Ventspilnieku pamatsastāvā pirmo reizi šajā sezonā izgāja Kristaps Janičenoks, ar kuru kopā laukumā devās Villijs Dīns, Folarins Kempbels, Māris Ziediņš un Ronalds Zaķis. Diemžēl mačā pret atlētiskajiem francūžiem palīdzēt nevarēja senegāliešu centrs Šeiks Mbodžs, kurš spēlei bija pieteikts, bet laukumā nedevās.

Komandas maču sāka ļoti rezultatīvi, nepilnu četru minūšu laikā kopējiem spēkiem sametot 20 punktus - uz tablo 10:10. Drīz vien Māris Ziediņš ar tālmetienu panāca jau +3 viesiem, taču tad ventspilnieki iekrita dziļā bedrē, no kuras izrāpties neļāva arī minūtes pārtraukums. "Ventspils" komandai lielas problēmas sagādāja cīņā par atlēkušajām bumbām, jo mājinieki regulāri tika pie atkārtotiem metieniem, ceturtdaļā pie viesu laukuma pusē bumbas savācos pat septiņas reizes. Tas komandai ļāva veikt izrāvienu 15:0 un tikt vadībā 25:13.

Ceturtdaļas beigas gan piederēja kurzemniekiem, kuri guva pēdējos sešus punktus, krietni pietuvojoties, bet joprojām esot mīnusus - 19:25. Pakaļdzīšanās turpinājās arī otrās ceturtdaļas sākumā. Villijs Dīns iespaidīgi apzaga sāncensi un pēc brīža arī realizēja pustālo metienu, bet Edgars Žeļonis ar tālmetienu "ASVEL" pārsvaru samazināja līdz vienam punktam 24:25. Mājinieki atklāja arī savu punktu rēķinu otrajā ceturtdaļā, tomēr tās piektajā minūtē Janičenoks ar tālmetienu otro reizi šajā mačā vadībā izvirzīja "Ventspili" - 29:27.

Kārļa Muižnieka padotie krietni agresīvāk bija sākuši cīnītie pie groziem, kas dažkārt beidzās ar kādu personisko piezīmi, tomēr arī ļāva izlīdzināt spēles gaitu. Laukuma saimnieki uz brīdi gan atkal tika priekšā, bet arī šo ceturtdaļu un reizē puslaiku labāk noslēdza viesi - Žeļonis ar otro tālmetienu atkal ventspilniekus uzvirzīja vadībā, bet tūlīt par Kempbels pārķēra piespēli un pats realizēja ātro uzbrukumu. Mājiniekiem vēl bija laiks vismaz pietuvoties, "Ventspils" savus plusus varēja palielināt, bet nenotika neviens, ne otrs - 36:33 pēc pirmā puslaika.

Diemžēl otro puslaiku faktiski uzreiz bija jāsāk ar minūtes pārtraukumu, lai gan pirmajā uzbrukumā kļūdījās mājinieki. Ventspilnieki atbildēja ar divām kļūdām un Kempbela pārkāpumu brīdī, kad Bondža Su jau trieca bumbu grozā no augšās. Laukuma saimnieki, veiksmes spārnoti, tik arī četrus punktu attālumā (36:40), kad pirmos punktus puslaikā viesiem guva Zaķis. Drīz vien ar Janičenoka un Žeļona pūlēm rezultāts tika izlīdzināts, diemžēl sasteigtas darbības uzbrukumā neļāva pārņemt vadību, bet pēc tam arī deva iespēju mājiniekiem noķert savu spēli. Gan ātrajos uzbrukumos, gan pozicionālā spēlē, bet ceturtdaļas izskaņā arī no soda metienu līnijas "ASVEL" regulāri guva punktus un attālinājās. Pēc trim ceturtdaļām "Ventspils" bija iedzinējos 49:56.

Lai gan trešā ceturtdaļa sākumā Rihards Kuksiks iemeta tālmetienu, tās turpinājums lika Muižniekam atkal komandu saukt uz minūtes apspriedi. "ASVEL" guva septiņus punktus pēc kārtas, tiekot pie vairāk nekā desmit punktu pārsvara. Diemžēl atlikušajā laikā tikt tuvāk "Ventspilij" vairs neizdevās un nācās piedzīvot līdz šim smagāko zaudējumu Čempionu līgā. Lai gan "Ventspils" basketbolisti centās samazināt savus mīnusus, skanot spēles beigu signālam, komandas šķīra 15 punkti - 68:83.

ASVEL - Ventspils 83:68 (25:19, 8:17, 23:13, 27:19
ASVEL: Hodžs 17 (8rp), Langs 14, Nuā 12, Votkinss 10 (12ab), Nelsons 10 (9ab), Su 9, Aters 9, Anguē 2
Ventspils: Žeļonis 13 (6ab), Zaķis 10, Janičenoks 10, Kuksiks 9, Dīns 6, Šķēle 6, Kempblels 6, Ate 5, Ziediņš 3, Lomažs, Leimanis