Karijs ar 13 tālmetieniem labo Braienta un Māršala NBA rekordu

© scanpix

Pirmoreiz NBA vēsturē viens spēlētājs vienā spēlē trāpījis 13 tālmetienus. Par to parūpējās neviens cits kā Stefens Karijs, uzstādot jaunu līgas rekordu un sametot 46 punktus "Warriors" uzvarā pār "Pelicans" (116:106).

„Warriors” spēlētāji pēdējās sezonās labojuši praktiski visus NBA tālmetienu rekordus, dažus no tiem paceļot šķietami neaizsniedzamā augstumā. Taču viens rekords joprojām bija nepārspēts - Kobe Braients 2003. gada janvārī bija trāpījis 12 tālmetienus vienā spēlē un līdz šim neviens nebija iespējis vairāk. Pēc diviem gadiem „Raptors” spēlētājs Donjels Māršāls Braienta sasniegumu atkārtoja, šogad februārī to atkārtoja arī Karijs, bet šonakt Karijs mačā pret „Pelicans” kļuva par pirmo, kas trāpījis 13 tālmetienus vienā spēlē.

Interesanti, ka Karijs to paveica nākamajā spēlē pēc tam, kad bija izgāzies pret „Lakers”, aizmetot garām visus desmit savus tālmetienus. Viņa snaipera pašpārliecinātību spēle Losandželosā gan nebija ietekmējusi ne druskas, un šonakt Karijs atkal meta iekšā no neticami grūtām pozīcijām un metienus praktiski bez mazākās sagatavošanās. Rezultātā trāpīti 13 trejači no 17, un NBA rekordu grāmatā atkal nepieciešamas korekcijas.

NBA vēsturē ir fiksēti 11 gadījumi, kad viens spēlētājs mačā trāpa vairāk par desmit tālmetieniem, un četros no šiem gadījumiem to paveicis Karijs. Neviens cits basketbolists nevar lepoties ar vairāk nekā vienu šādu reizi.

Karijs spēli noslēdza ar 46 punktiem, palīdzot „Warriors” pieveikt „Pelicans”, kuras rindās Entonijam Deivisam 33 punkti. Savukārt Durents „Warriors” sastāvā parūpējās par savu jau 71. spēli pēc kārtas, kurā viņš guvis vismaz 20 punktus. ESPN statistika vēsta, ka tā ir piektā garākā šāda veida sērija NBA vēsturē. Ar „double-double” izcēlās Zelta Štata komandas uzbrucējs Dreimonds Grīns (11 piespēles un 12 atlēkušās bumbas), kuram gan tikai četri punkti.

„Wizards” sastāvā šonakt Džons Vols laboja kluba rekordu rezultatīvo piespēļu ziņā. Viņš šonakt sasniedza Vesa Unselda iepriekšējo kluba rekordu 3822 rezultatīvas piespēles un arī pārspēja to, pabeidzot maču ar 21 punktu un astoņām piespēlēm. Vols maču gan pabeidza priekšlaicīgi, jo par rupjību pret tiesnesi saņēma otru tehnisko piezīmi un pēdējā minūtē tika izraidīts no spēles. Bez Vola „Wizards” neizdevās atspēlēties pret „Rockets” un nācās ciest zaudējumu ar 106:114. Vola izraidīšanas brīdī Hjūstonai bija piecu punktu pārsvars, un pats saspēles vadītājs pēc mača atzina, ka konkrētajā epizodē bijis vainīgs un iegāzis komandu.

Tikmēr Hjūstonas sastāvā kā saspēles vadītājs turpina spēlēt Džeimss Hārdens, kurš sezonas septiņās spēlēs jau četras reizes pamanījies maču pabeigt ar vismaz 30 punktiem un vismaz 15 rezultatīvām piespēlēm. Šonakt viņam 32+15, un sezonas sākumā Hārdens ir pārliecinošs līderis visā līgā rezultatīvo piespēļu ziņā. Viņš gan ir arī starp „līderiem” pieļauto kļūdu ziņā un šonakt bumbu zaudēja veselas astoņas reizes.

Bez mazākās intrigas tikmēr noslēdzās „Clippers” un „Pistons” spēle, kurā Losandželosas komanda jau pirmo puslaiku uzvarēja ar 62:32. Mača turpinājumā „Clippers” sasniedza arī 41 punkta pārsvaru un beigās sagrāva savus pretiniekus ar 114:82. Kriss Pols 25 minūtēs sameta 24 punktus un izdalīja astoņas piespēles, kamēr Grifins gandrīz tika pie „triple-double” - viņam 13 punkti, desmit atlēkušās bumbas un deviņas piespēles, turklāt pēdējā ceturtdaļā Grifins labi saprotamu iemeslu dēļ laukumā vairs neizgāja un nesekoja dažu citu spēlētāju piemēram, cenšoties par varītēm noformēt "triple-double" sasniegumu.

Warriors-Pelicans 116:106 Karijs 46 - Deiviss 33

11 reizes NBA vēsturē, kad vienā spēlē viens spēlētājs trāpījis vairāk par 10 tālmetieniem