Porziņģim 18 punkti zaudējumā Detroitai

© scanpix

Kristaps Porziņģis un Ņujorkas „Knicks” piedzīvoja otro zaudējumu NBA sezonas sākumā, ar 89:102 atzīstot „Pistons” pārākumu.

Latvijas basketbolists Kristaps Porziņģis šonakt laukumā bija 29:47 minūtes, kuru laikā savāca 18 punktus (1p. 2/2, 2p. 5/11, 3p. 2/7). Tas bija trešais labākais rādītājs komandā aiz Karmelo Entonija 24 un Derika Rouza 19 punktiem. Porziņģis arī savāca sešas atlēkušās bumbas, vienreiz rezultatīvi piespēlēja un divreiz pārkāpa noteikumus. Viņš savā krājumā ierakstīja vienu bloķētu metienu, taču maču pabeidza ar sliktāko +/- rādītāju savā komandā (mīnus 14).

Spēles sākumā parasti Porziņģim izdodas vai nu atklāt rezultātu vai piedalīties komandas pirmo punktu gūšanā. Šoreiz Porziņģa pirmais pustālais metiens izgriezās no stīpas, netika trāpīts arī tālmetiens, un savus pirmos punktus latviešu uzbrucējs guva no soda metienu līnijas ceturtdaļas vidū.

„Knicks” maču uzsāka viduvēji, taču rezultāta ziņā prata turēt līdzi, un Brendons Dženingss otrās ceturtdaļas sākumā ar precīzu trejaci pat panāca neizšķirtu 32:32. Pamazām gan Detroita atkal atrāvās, bet Porziņģis atgriezās laukumā ar vēl diviem neprecīziem metieniem, līdz beidzot otrās ceturtdaļas vidū ar caurgājienu guva savus pirmos punktus no spēles.

Puslaiku „Knicks” pabeidza, atrodoties astoņu punktu iedzinējos, bet otrajā puslaikā Porziņģis guva divus punktus pēc Derika Rouza piespēles. Bijušais Čikāgas „Bulls” saspēles vadītājs Ņujorkas komandā bija ienācis rezultatīvi, bet tikai tobrīd izdarīja savu pirmo rezultatīvo piespēli Porziņģim. Kopuma Porziņģis ar veiksmīgu spēli trešajā ceturtdaļā guva desmit punktus, un „Knicks”, lai arī brīžiem aizsardzībā pret „Pistons”uzbrucējiem Markusu Morisu un Tobiasu Herisu darbojās ļoti nesekmīgi, spēja sagaidīt ar tikai septiņu punktu deficītu.

Taču pēdējā ceturtdaļā Porziņģis tika pietaupīts un laukumā izgāja tikai pašās spēles beigās. Neskatoties uz to un „Knicks” pieticīgo sniegumu, komandai vēl bija puslīdz reāla iespēja atņemt Detroitai uzvaru, taču „Pistons” pēdējās piecās ar pusi minūtēs neļāva Ņujorkai tā arī gūt nevienu punktu, noslēdza maču ar izrāvienu 8:0 un uzvarēja 102:89.

”Pistons”-”Knicks” 102:89

(32:29, 32:26, 22:24, 16:10)
Pistons: Heriss 25 (10 atl.b.), Moriss 22, Keldvels-Poups 10, Smits 10 (8 rez.p.), Dramonds 9 (13 atl.b.), Leuers 8, Udrihs 6, Beinss 2, Džonsons 1
Knicks: Entonijs 24, Rouzs 19, Porziņģis 18, Dženingss 12, Lī 7, Ndūrs 3, Vujačičs 2, Tomass 2, Noā 2 (12 atl.b., 8 rez.p.)