Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

Soļotāja Pastare finišē 53. vietā

© Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

Riodežaneiro olimpiskajās spēlēs pie 53. vietas soļošanā tika Agnese Pastare, kura 20 kilometrus garo distanci veica stundā, 40 minūtēs un 15 sekundēs, no uzvarētājas atpaliekot nepilnas 12 minūtes. Zeltu un bronzu ieguva Ķīnas sportistes.

Distances ievadā izveidojās līderu pulciņš, kurā atradās arī sportistes, kuras sadalīja medaļas. Par uzvarētāju kļuva Honga Lu no Ķīnas, kura distanci veica stundā, 28 minūtēs un 35 sekundēs. Lu ir pasaules rekordiste un pašreizējā pasaules čempione, kura gan pirms četriem gadiem, gan 2008. gadā Pekinā palika tūdaļ aiz goda pjedestāla.

Otro vietu ieguva meksikāniete Marija Gvadalupe Gonsalesa, un arī viņa visu laiku atradās sacensību vadībā. Gonsalesa kilometru pirms beigām soļoja plecu pie pleca ar uzvarētāju, tomēr pēdējos metros bija spiesta piekāpties un finišēja divas sekundes vēlāk.

Bronzas godalgu ieguva ķīniete Čuži Lu, kura no uzvarētājas atpalika par septiņām sekundēm. Aiz goda pjedestāla palika itāliete Antonela Palmizano, kura no uzvarētājas atpalika 28 sekundes. Cita Itālijas sportiste Eleonora Džordži tika diskvalificēta pēc 12. kilometra, kad viņa atradās blakus medaļas sadalījušajām sportistēm piektajā vietā.

Latvijas soļotāja Agnese Pastare finišēja pēc stundas, 40 minūtēm un 15 sekundēm, ieņemot 53. vietu. Distances ievadā viņa atpalika no līderēm, bet turējās otrajā grupā, tomēr tempu nācās samazināt pēc saņemtā brīdinājuma par lidojuma fāzi. Pēc sešiem kilometriem 27 gadus vecā sportiste ieņēma 50. vietu.

Turpinājumā viņa tika pie brīdinājuma arī par neiztaisnotu kāju soļošanas laikā, un tas lika doties uz priekšu vēl lēnāk. Pamazām nācās zaudēt vēl vairākas pozīcijas, finišā no uzvarētājas atpaliekot 11 minūtes un 40 sekundes.