Svētdiena, 19.maijs

redeem Lita, Sibilla, Teika

Rumbenieks 50 kilometru soļošanā finišē 36. vietā

© Romāns Kokšarovs, F64 Photo Agency

2016. gada Riodežaneiro olimpisko spēļu 50 kilometru soļošanas distancē 36. vietu ieņēma latvietis Arnis Rumbenieks, kurš distanci veica četrās stundās, astoņās minūtēs un 28 sekundēs, lai gan ievadā atradās pašās beigās.

50 kilometru soļošanas distancē uzvarēja slovāks Matejs Tots, kurš distanci pieveica trīs stundās, 40 minūtēs un 58 sekundēs. Ievadā pārliecinošā vadībā izvirzījās francūzis Johans Dinīzs, kurš tuvāko sekotāju Totu pēc pieciem kilometriem apsteidza par 28 sekundēm.

Dinīzs atradās sacensību vadībā līdz 30 kilometriem, bet tad viņu piemeklēja veselības problēmas. Startējis par spīti vēdera sāpēm, viņš vairs nespēja noturēties un saļima ielas vidū. Tomēr 38 gadus vecais pasaules rekordists (3:35:27 stundas) atrada spēkus un sasniedza finiša līniju astotajā pozīcijā, no uzvarētāja atpaliekot par sešām minūtēm.

Zelta medaļas liktenis izšķīrās cīņā starp 2015. gada pasaules čempionu Totu un olimpisko rekordistu austrālieti Džaredu Talentu, kurš uzvarēja pirms četriem gadiem, bet Pekinā ieguva sudrabu. Austrālietis desmit kilometrus līdz noslēgumam pārņēma vadību un ieguva pusminūtes handikapu, taču nespēja noturēt uzņemto tempu, beigās atpaliekot 18 sekundes.

Bronzu ieguva japānis Hiroki Arai ar rezultātu trīs stundas, 41 minūte un 24 sekundes. Desmit kilometrus līdz beigām viņš atradās otrajā vietā, bet noslēgumā nācās cīnīties, lietā liekot arī elkoņus, ar kanādieti Evanu Danfī. Japānim bija vairāk spēka, un viņš bija gatavs apdraudēt arī divu labāko sāncenšu pozīcijas.

Ātrāk par četrām stundām 50 kilometrus veica 28 sportisti, bet latvietis Arnis Rumbenieks finišēja pēc četrām stundām, astoņām minūtēm un 28 sekundēm un ierindojās 36. vietā. 28 gadus vecais sportists sāka pieticīgi, pēc pieciem kilometriem ieņemot 73. vietu 80 soļotāju konkurencē, no līdera atpaliekot vairāk nekā divas minūtes.

Taču turpinājumā Rumbenieks kāpināja tempu. Labāko piecdesmitniekā viņš ielauzās pirms veiktiem 35 kilometriem, bet līdz nākamajam kontrolpunktam latvietis pacēlās līdz 40. vietai. Pēdējo desmit kilometru laikā tipa apdzīti vēl trīs konkurenti.

Pulksten 20:30 20 kilometrus garajā distancē dosies 27 gadus vecā soļotāja Agnese Pastare.