\\Sports

Beļģija, Austrija un Portugāle mēģinās sasmelt izlieto ūdeni

 
©SCANPIX

Šodien noslēgsies Euro 2016 grupu turnīra otrā kārta, un savas pozīcijas nepieciešams uzlabot Beļģijas izlasei, kā arī Portugālei un Austrijai, kurām 22:00 savstarpējs mačs.

Beļģija uz „Eiro 2016” ieradās kā viena no galvenajām favorītēm, taču pirmajā spēlē pret Itāliju parādīja vāju un haotisku sniegumu. Beļģi neprata izmantot savas daudzās izdevības, un Marka Vilmotsa trenētajai komandai lielas problēmas sagādāja uzbrukuma saasināšana. Pieticīgu spēli aizvadīja uzbrucēji Romelu Lukaku un Divoks Origī, Itālijas aizsardzību neprata uzlauzt arī Premjerlīgas zvaigznes Kevins de Breine un Edens Azārs, kas noveda pie zaudējuma 0:2.

Teorētiski šis zaudējums beļģiem milzu skādi nenodarīja, taču pēc itāliešu vakardienas uzvaras pār Zviedriju tika zaudētas cerības uz pirmo vietu grupā. Beļģijai turklāt šobrīd vērtīgāk satraukties par Īriju, nevis līderi Itāliju. Īri aizvadīja pieklājīgu maču pret Zviedriju, kurā bija arī vadībā, taču beigās tika vien pie neizšķirta 1:1. „Mēs pret zviedriem nospēlējām ļoti labi, mums arī vajadzēja uzvarēt, taču neizdarījām to. Tagad nepieciešams parādīt līdzīgu sniegumu pret beļģiem,” izteicies Īrijas treneris Mārtins O`Nīls.

Vilmotss pēc zaudējuma Itālijai izpelnījās krietnu kritikas devu par nespēju sakārtot savas izlases rindas un neveiksmīgajiem taktikas risinājumiem. Tiek paredzēts, ka šodien sākumsastāvā varētu būt izmaiņas un tajā varētu iziet Drīss Mertenss, kamēr malā tiktu atstāts Radža Naingolans vai Aksels Vitsels. Beļģija šodien klupienus vairs nevar atļauties un zaudējuma gadījumā zaudēs cerības uz otro vietu grupā un praktiski arī cerības uz astotdaļfinālu.

F grupā bija divas izteiktas favorītes un divas vairāk vai mazāk izteiktas pastarītes, taču futbola dievs lēmis, ka pēc pirmās kārtas grupas augšgalā ir pastarītes Islande un Ungārija. Islandes sakarā gan tas ir visai nosacīti, jo izcīnīts tikai viens punkts, taču tik un tā - šodienas mačā Islande var nokārtot vietu astotdaļfinālā, tāpat kā to var izdarīt Ungārijas izlase.

Iepriekšējā savstarpējā spēlē Ungārija pieveica islandiešus ar 4:0. Tas bija pirms pieciem gadiem un pārbaudes spēlē, kamēr iepriekšējā atlases ciklā Islande spēra milzīgu soli uz priekšu, ko nācās izjust arī Latvijas izlasei. Islande pirmajā mačā izpelnījās ievērību ar saviem līdzjutējiem, kuri uz britu un krievu huligānu fona izskatījās īpaši iderīgi futbola svētkos. Tāpat Islandei papildus reklāmu deva Portugāles superzvaigznes Krištianu Ronalduaizvainotie pēcspēles komentāri.

Ungāri savukārt pirmajā mačā ar 2:0 apspēlēja Austriju, un izlases treneris Bernds Stoks norādīja, ka cer šīs spēles emocijas pārcelt arī uz maču pret islandiešiem. Ungārijai varētu traumas dēļ nespēlēt labās malas aizsargs Atila Fiola, kamēr viņa potenciālais aizvietotājs Gergē Lovrenčičs tikai nesen atguvies no ceļgala traumas. Jebkurā gadījumā Ungārija šobrīd F grupā ir visparocīgākajās pozīcijās un teorētiski jau vakarā var būt garantējusi pirmo vietu - ja uzvar Islandi un Austrija nezaudē Portugālei.

Šī mača nozīmi grūti pārvērtēt. Gan Portugāle, gan Austrija čempionātu sāka ar izgāšanos. Atšķirība tā, ka Portugāle, ņemot vērā parādītā futbola kvalitāti, bija pelnījusi izvirzīties vadībā pret Islandi daudz pārliecinošāk, taču neprata izmantot savas iespējas un pieredzēja neizšķirtu 1:1. Austrijai tikmēr spēle izvērtās krietni sliktāka ātri ielaisto vārtu un Aleksandara Drāgoviča noraidījuma dēļ. Drāgovičs līdz ar to nevarēs spēlēt arī šodien, turklāt austrieši palikuši arī bez Zlatko Junuzoviča, kuram trauma.

Portugāles treneris Fernandu Santušs gan tik un tā pirmspēles preses konferencē brīdināja, ka Austrija ir ļoti spēcīga komanda: „Viņi nav iekļuvuši FIFA ranga desmitniekā tāpat vien. Tā ir pavisam citāda komanda nekā Islande. Pret islandiešiem mēs izdarījām dažas lietas pareizi, šovakar centīsies šīs lietas darīt biežāk.”

Abām izlasēm šovakar prātā var būt tikai uzvara, jo pat neizšķirts var novest pie negaidītās situācijas, kurā aiz borta paliek gan portugāļi, gan austrieši. Savukārt cita iemesla dēļ šī spēle būs īpaša Ronaldu. Ja viņš izies laukumā, par ko pagaidām šaubu nav, viņš piedalīsies savā 128. spēlē valstsvienībā un tādējādi pārspēs Portugāles futbola leģendas Luiša Figu rekordu.

 

Abonē