Ostapenko graujoši revanšējas Hantuhovai

Latvijas labākā tenisiste Aļona Ostapenko (WTA 38.) otrdienas pievakarē Katovicē iespaidīgi pārtrauca trīs zaudējumu sēriju, WTA "International" sērijas turnīra 1. kārtas spēlē ar 6:1, 6:1 sagraujot Danielu Hantuhovu (WTA 183.).

Ostapenko titulētajai slovākietei, kura savulaik rangā tika līdz 5. vietai, janvārī Sidnejas turnīra kvalifikācijā piekāpās ar rezultātu 4:6, 4:6. Aļona toreiz abos setos nenoturēja breika pārsvaru. Šodien Polijā Ostapenko sagādāja Hantuhovai 10. zaudējumu pēc kārtas WTA pamatturnīros, kur viņai pēdējā uzvara pagājušā gada jūlijā.

Latvijas labākā tenisiste dominēja ļoti izteikti un tikai 57 minūtes ilgušajā spēlē abus geimus zaudēja ar savu servi. 1. setā tas notika pie rezultāta 1:0, kad viņa savā pirmajā serves geimā mačā trāpīja tikai vienu no piecām pirmajām servēm un pretiniecei palīdzēja ar trim kļūdām.

Savukārt 2. setā vienīgais geims zaudēts, rezultātam esot 4:0. Ostapenko šajā geimā bija divas iespējas panākt rezultātu 5:0, taču viņa nospēlēja neprecīzi, bet Hantuhova geimu pabeidza ar diviem spēcīgiem "forehand" uzbrukumiem. Hantuhovai mačā bija tikai divas breikbumbas, viņa realizēja abas.

Ostapenko otrdien guva pirmo uzvaru Top 40 spēlētājas statusā, pārtraucot trīs zaudējumu sēriju. Aļona nebija uzvarējusi kopš februāra beigām, kad karjeras labākajā turnīrā sasniedza finālu "Premier 5" sacensībās Dohā. Tur finālā zaudēts Karlai Svaresai Navarro, bet nākamajos divos turnīros Sanantonio un Maiami neveiksmes pret Anu Konjuhu un Sačiju Vikeriju.

Ostapenko rīt 2. kārtā sacentīsies ar ranga 88. vietā esošo čehieti Kristīnu Pliškovu, kura 1. kārtas barjeru pārvarēja vakar, ar 6:2, 3:6, 6:4 pieveicot britu sportisti Hezeri Vatsoni. Ostapenko rīt spēlēs aptuveni tajā pašā laikā kā šodien – trešā spēle galvenajā kortā pēc plkst. 13:00. Iekļūšana 2. kārtā dod 30 reitinga punktus.