Zībarts nomaina Vētru "Dynamo" galvenā trenera amatā

Latvijas sieviešu izlases galvenais treneris Mārtiņš Zībarts nomainījis Gundaru Vētru pie Kurskas "Dynamo" stūres, šodien informē kluba vadība.

Kurskas kluba izpilddirektore Viktorija Sgoņņikova: "Esam izbeiguši kontraktu ar Gundaru Vētru. Pateicamies viņam par darbu, par uzvarām pagājušājā sezonā. Šosezon mums bija labs sākums, taču beigu daļa neizdevās. Līdz sezonas beigām kā galvenais treneris nozīmēts [Vētras līdzšinējais asistents] Mārtiņš Zībarts."

Vētras vadībā krievu klubs iepriekš izcīnīja Eirolīgas bronzu un trešo vietu Krievijas čempionātā, divas reizes tika iegūts Krievijas kauss. Šīs sezonas Eirolīgas ceturtdaļfinālā Kurskas komanda piekāpās Orenburgas "Nadezhda" vienībai. Trīs kārtas pirms Krievijas čempionāta regulārā turnīra beigām "Dynamo" ieņem trešo vietu.

Kā zināms, šajā klubā spēlē arī Latvijas labākā basketboliste Anete Jēkabsone-Žogota. Pēc ilgāka pārtraukuma pērn viņa atgriezās nacionālajā izlasē, ko šogad vada Mārtiņš Zībarts. Eiropas čempionāta kvalifikācijā Latvijas izlasei atlikusi vēl viena spēle - 23. novembrī savā laukumā būs jāspēkojas ar Slovēniju, pret kuru tika piedzīvots neplānoti smags zaudējums izbraukumā (51:69). Rīgā uzvara ar jebkādu punktu starpību mūsu dāmām dos ceļazīmi uz finālturnīru.