Bolts sakauj Getlinu arī 200 metros

© scanpix

Vieglatlētikas pasaules čempionātā Jamaikas sporta lepnums Juseins Bolts šodien vīriešu 200m finālā pārliecinoši pārspēja skandalozo amerikāni Džastinu Getlinu, kurš bija līdzšinējais sezonas līderis.

200m vīriešu finālā Juseins Bolts sasniedza sezonas labāko laiku (19.55), turklāt īsi pirms finišā viņš varēja atļauties samazināt ātrumu, jo galvenais konkurents bija krietni aiz jamaikieša muguras. Otro vietu ieguva Džastins Getlins (19.74), bet trešais ar nacionālo rekordu (19.87) finišēja Anaso Jobodvana (DĀR), savukārt ceturtais palika panamietis Alonso Edvarts (19.87).

Seškārtējais olimpiskais čempions Juseins Bolts tagad jau ir desmitkārtējais pasaules čempions.

Kā jau ziņots, savulaik par dopinga pārkāpumiem sodītajam Džastinam Getlinam šosezon bija četri labākie rezultāti 100 metros (9.74, 9.75, 9.75, 9.78) un divi labākie rezultāti 200 metros (19.57, 19.68), taču bukmeikeru skatījumā šajās sprinta distancēs galvenais pretendents uz pasaules zeltu bija jamaikiešu sporta lielākā zvaigzne Juseins Bolts. Pasaules čempionāta 100m skrējienā uzvarēja Bolts (9.79), bet Getlins finišēja otrais (9.80).

Pasaules čempionāta 200m sieviešu sacensībās šodien tika aizvadīti pusfināli. Pirmajā uzvarēja jamaikiete Elaina Tompsone (22.13), bet otro vietu ieguva amerikāniete Kendisa Makgrouna (22.26). Otrajā pusfinālā labākā bija nīderlandiete Dafne Šipersa (22.36). Trešajā triumfēja lielbritāniete Daina Ešere-Smita (22.12).

Latvijas prezidents Edgars Rinkēvičs trešdien Rīgas pilī pasniedza Valsts prezidenta balvas augstvērtīgākos rezultātus sieviešu un vīriešu konkurencē sasniegušajiem vieglatlētiem, aģentūru LETA informēja Valsts prezidenta kancelejas Mediju centra komunikācijas speciāliste Elīna Kresa.