U16 basketbolisti spēles izskaņā piekāpjas Izraēlai

© FIBA Europe

Latvijas U16 basketbola izlase šodien Kauņā (Lietuva) ar 68:77 atzina Izraēlas vienaudžu pārākumu. Rīt Latvijas basketbolistiem ir paredzēta spēle ar Itāliju. Latvijas U16 izlase grupu turnīrā piedzīvoja trīs zaudējumus tikpat spēlēs, līdz ar to turpināja cīņu par vietas saglabāšanu A divīzijā.

Pēc neveiksmēm grupā pret Melnkalni (47:64), Horvātiju (64:77) un Franciju (35:47) Latvija vakar tika pie pirmās uzvaras, tiesa, bez cīņas – tehniskā uzvara (20:0) pār diskvalificēto Krievijas izlasi.

Šodien Latvijas U16 basketbolistiem pretī stājās Izraēlas vienaudži. Pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu (36:36), bet mača iznākums tika izšķirts pēdējā ceturtdaļā, kurā pārāka bija Izraēlas izlase. Sešas minūtes līdz pamatlaika beigām Latvija atpalika tikai par trim punktiem (58:61), bet beigās piedzīvoja zaudējumu ar -9 (68:77).

Latvijas basketbolisti pieļāva par piecām kļūdām vairāk (27 pret 22) un nespēja izmantot pretinieku sniegtās iespējas no soda līnijas. Izraēlas komanda 30 reizes pārkāpa noteikumus (Latvija – tikai 17), taču latvieši realizēja tikai 17 no 30 soda metieniem.

Rīt Latvija aizvadīs vēl trešo spēli cīņā par palikšanu, tiekoties ar Itālijas vienaudžiem (plkst. 16:45). Pēc tās cīņā par palikšanu iesaistīsies vēl četras komandas – pa divām vājākajām no katras grupas turnīra otrajā posmā. No A divīzijas izkritīs trīs izlases, no kurām viena jau ir zināma – Krievija.