Gulbis izstājas Hamburgas 1.kārtā

© AP/Scanpix

Latvijas vadošais tenisists Ernests Gulbis (ATP 80.) aizvadījis neticami neveiksmīgu spēli pie savas serves Hamburgas ''ATP World Tour 500'' 1. kārtā. Lai arī sešas reizes spēles gaitā izdevās nobreikot argentīnieti Huanu Monako (ATP 38.), reti neveiksmīgs sniegums pie savas serves Gulbim liedza trešo reizi karjerā pieveikt Monako - 3:6, 7:6 (5.), 6:3.

Ernests Vācijas pilsētā Hamburgā notiekošajā turnīrā piedalās trešo reizi. 2007. gadā, kad sacensībām vēl bija ''Masters'' statuss, Gulbis kvalifikācijā piekāpās Sebastienam Grožānam (6:2, 5:7, 2:6), bet 2013. gadā pamatturnīrā zaudēja otrā simta tenisistam Janam Hajekam (4:6, 6:2, 4:6).

Trešajā reizē Gulbja ceļā uz pirmo uzvaru Hamburgā bija argentīnietis Huans Monako (ATP 30.), kuru līdz šim latvietis sešās tikšanās reizēs bija pieveicis tikai divreiz. Jau pirmajā geimā pie savas serves Gulbis pretiniekam sniedza divas breikbumbas, taču izdevās atspēlēties (1:1). Ceturtajā geimā gan Monako izdevās izmantot trešo breikbumbu spēlē un iegūt 3:1 pārsvaru. Līdz seta beigām latvietis vēl reizi zaudēja geimu pie savas serves - 3:6.

Otrais sets scenārijā ziņā bija neticams. Ievadā tenisisti apmainījās ar uzvarētiem geimiem pie pretinieku serves. Sestajā geimā pie 3:2, servējot Monako, vairākas reizes bija līdzsvars (40:40), taču noslēgumā pirmo reizi spēlē lielāku pārsvaru ieguva Gulbis - 4:2. Turpinājumā Gulbis trīs (!) reizes pēc kārtas zaudēja savu servi, kā rezultātā Monako ieguva 6:5 pārsvaru un servi.

12. geimā Huans pārliecinoši soļoja pretī uzvarai spēlē (40:0), taču tālākais bija neliela fantastika - piecās izspēlēs pēc kārtas pārāks bija Gulbis (6:6). Taibreikā stabilāks bija Latvijas labākais tenisists, kurš ar otro setbumbu arī noslēdza spēles nogriezni sev par labu - 7:6 (5.).

It kā psiholoģiski pārsvaram vajadzēja piederēt Gulbim, bet, šķiet, ļoti svarīgs izrādījās trešā seta pirmais geims, kuru Monako uzvarēja, pēc vairākām reizēm rezultātam esot 40:40. Otrajā geimā jau septīto reizi spēlē Gulbis zaudēja savu servi - 0:2. Turpinājumā Gulbis prata atspēlēt vienu breiku (1:2), bet tūlīt pat argentīnietim atdeva to atpakaļ (1:3). Pēc šāda pavērsiena atgūties latvietis vairs nespēja un zaudēja trešo setu ar 3:6.

Par zaudējumu Hamburgas turnīra 1. kārtā, protams, reitinga punktus Gulbis nesaņems, bet naudas prēmija iegūta 9010 eiro apmērā.