Pļaviņš/Regža un Sorokins/Solovejs iekļūst astotdaļfinālā

© olimpiade.lv

Azerbaidžānas galvaspilsētā notiekošās Eiropas spēlēs šodien tiek aizvadīti pēdējie mači vīriešu pludmales volejbola grupu turnīrā. Latvijas duets Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža šorīt mačā par grupas pirmo vietu apspēlēja austriešus Peteru Eglsēru un Danielu Milneru (2-1), izcīnot ceļazīmi uz astotdaļfinālu. Izslēgšanas spēļu otro kārtu sasniedza arī Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs, kuri sākumā uzvarēja ukraiņus Jaroslavu Gordijejevu/Vladislavu Jemeļjančuku, bet pēc tam trīs setos uzveica arī norvēģus Mortenu Kvamsdālu un Eivindu Hordviku.

Mārtiņš Pļaviņš un Haralds Regža pirmā seta sākumā nonāca iedzinējos (7:11), turpinājumā spēja atgūties (16:15), bet galotnē izrāva uzvaru (21:19). Otrā seta sākumā mūsējie izvirzījās vadībā (10:7), šķita, ka uzvara neizpaliks (19:16), taču seta izskaņā krietni labāki bija austrieši (21:23). Izšķirošā trešā seta sākumā notika cīņa par iniciatīvu (7:7), bet latvieši finišēja spēcīgi (15:11). Līdz ar to Pļaviņš un Regža izcīnīja pirmo vietu grupā un kvalificējās astotdaļfinālam. Kā jau ziņots, D grupas pirmajā mačā mūsējie pārspēja somus (19:21, 22:20, 15:10), bet otrajā cīņā bija labāki par baltkrieviem (24:22, 17:21, 15:11).

Ruslans Sorokins un Aleksandrs Solovejs šodien uzvarēja ukraiņus Jaroslavu Gordijejevu un Vladislavu Jemeļjančuku. Pirmais sets tika iesākts slikti (2:5), taču turpinājumā lielu problēmu nebija (20:15). Otrajā setā ukraiņi tiecās iegūt pāris punktu vadību (5:7), mūsējie dzinās pakaļ (17:17), savukārt galotnē nācās piekāpties (18:21). Izšķirošā trešā seta sākumā cīņa bija līdzvērtīga (10:10), bet tad mūsējie veica uzvaras izrāvienu (15:11). Šis panākumus Sorokinam un Solovejam ļāva grupā finišēt trešajā pozīcijā, kas deva vietu izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā. Kā jau ziņots, C grupas pirmajā mačā mūsējie zaudēja grieķiem (18:21, 16:21), bet otrajā cīņā piekāpās spēcīgiem itāļiem (17:21, 16:21). Interesanti, ka šajā grupā visas spēlēs tika spēlēti trīs seti.

Izslēgšanas spēļu pirmajā kārtā Sorokins/Solovejs sacentās ar Norvēģijas duetu Mortenu Kvamsdālu un Eivindu Hordvīku. Pirmais sets sākās līdzīgā cīņā, bet pirmo izrāvienu veica norvēģi, kuri izvirzījās vadībā ar 8:4. Atlikušajā laikā viņi nosargāja iegūto pārsvaru, uzvarot pirmo setu ar 21:18. Otrais sets ritēja līdzīgi, bet tā izskaņā pārāki bija latvieši, no 17:17 panākot uzvaru ar 21:18.

Izšķirošo setu veiksmīgāk sāka Sorokins/Solovejs, kuri ieguva viena-divu punktu pārsvaru (5:3), taču norvēģi atspēlējās un izlīdzināja rezultātu. Arī šoreiz seta iznākums tika izšķirts pašā izskaņā, turklāt uzvarētāja noteikšanai bija vajadzīgi krietni vairāk nekā 15 punkti. Trešais sets noslēdzās ar 23:21, un galotnē atkal pārāki bija Sorokins/Solovejs. Izslēgšanas spēļu otrās kārtas (astotdaļfināla) spēles notiks rīt.