Blūms un "Panathinaikos" iesoļo Grieķijas finālā

© AFP/Scanpix

Jāņa Blūma pārstāvētais Atēnu basketbola klubs "Panathinaikos" otrdien, 2. jūnijā, izbraukumā pārspēja Saloniku PAOK ar rezultātu 83:65, sērijā līdz trīs uzvarām svinēja panākumu ar 3-0 un iekļuva Grieķijas čempionāta finālā.

Atēnieši pusfinālu sāka ar divām uzvarām OAKA arēnā. Pirmajā spēlē PAO pārspēja pretiniekus ar 83:58, savukārt otrajā cīņā komandas šķīra 14 punkti – 75:61. Turpinājumā sērija pārcēlās uz Grieķijas otro lielāko pilsētu Salonikiem.

“Panathinaikos” pirmajā ceturtdaļā dominēja laukumā, ātri iekrājot 21 punkta pārsvaru – 33:12. Mājinieki uzvarēja divās nākamajās ceturtdaļās, taču pirms pēdējām desmit minūtēm joprojām atradās 14 punktu attālumā – 67:53. Kā izrādījās vēlāk, PAO uzvaras grozu guva jau trešajā ceturtdaļā – 83:65 (33:12, 17:21, 17:20, 16:12).

Jānis Blūms laukumā pavadīja tikai piecas sekundes. Lukass Mavrokefalidis uzvarētāju rindās izcēlās ar 21 punktu, deviņām izcīnītām bumbām zem groziem un septiņām piespēlēm. Demarkuss Nelsons pievienoja 19 punktus.

“Panathinaikos” pretinieki finālā tiks noskaidroti Pirejas “Olympiacos” un Saloniku “Aris” divcīņā. Eirolīgas finālisti “Olympiacos” guva virsroku abās mājas spēlēs (98:53 un 92:57), taču pirmajā cīņā viesos pamanījās zaudēt ar 74:84.

PAO finālā spēlēs trīspadsmito gadu pēc kārtas (2003-2015), savukārt "Olympiacos" spēlētāji cīnās par desmito nepārtraukto finālu (2006-2015). Jāatzīmē, ka "Panathinaikos" rēķinā ir 34 Grieķijas tituli.