Piektdiena, 26.aprīlis

redeem Alīna, Rūsiņš, Sandris

Latvija čempionātu sāk ar sagrāvi pret Kanādu

© scanpix

Neveiksmīgi pasaules hokeja čempionātu sāka Aleksandra Beļavska vadītā Latvijas izlase, kas jau pirmo 23 minūšu laikā ielaida piecus vārtus un atzina titulētās Kanādas pārākumu (1:6). Labu spēli aizvadīja Ervīnu Muštukovu nomainījušais Edgars Masaļskis, kuru ar soda metiena palīdzību pārspēja vienīgi Sidnijs Krosbijs, bet goda vārtus Latvijai pēdējā trešdaļā guva Kaspars Daugaviņš.

Jau pirmajā minūtē Latvija varēja nokļūt iedzinējas lomā, kad Ervīns Muštukovs aiz vārtiem neveiksmīgi atstāja ripu Sidnijam Krosbijam, taču pats pēc tam savu kļūdu arī laboja. Pirmais izbīlis tika pārdzīvots, un latviešu hokejistiem izdevās iespēlēties un izveidot virkni labu uzbrukumu. Tomēr, ja Latvija savas iespējas neizmantoja, kanādiešu meistarība darīja savu. Desmitajā minūtē Neitans Makinons no iemetiena apļa izcili precīzi trāpīja augšējā stūrī (1:0), pēc trim minūtēm Džeisons Speca bija pirmais pie atlēkušās ripas (2:0), bet vēl pēc minūtes Mets Dušeins no iemetiena apļa trāpīja tālajā stūrī (3:0).

Aleksandrs Beļavskis nekavējoties pieprasīja pusminūtes pārtraukumu, bet otrās trešdaļas sākumā ziemeļamerikāņi pilnībā samala miltos Latvijas aizsardzību. 23. minūtē ripa atleca pie Meta Hemjūsa, bet Muštukovs, nepaguvis pārvietoties, nespēja atvairīt aizsarga metienu no distances (0:4). Pēc 43 sekundēm sekoja jau piektā ripa. Makinons pilnīgi brīvs saņēma ripu vārtu priekšā un uz tukšiem vārtiem atspēlēja Specam. Ja pirmajā mēģinājumā ripa trāpīja pa vārtu stabu, ar otro piegājienu Speca dabūja melno priekšmetu pāri vārtu līnijai (5:0).

Muštukova vietu vārtos ieņēma Edgars Masaļskis, kuram izdevās vairākkārt glābt komandu un apturēt kanādiešu vārtu birumu. Tikmēr Latvijas priekšējā līnija turpināja pretinieku zonā veidot sasprindzinājumu un bīstamus momentus, un trešās trešdaļas vidū ieguldītie pūliņi beidzot pārvērtās pelnītā vārtu guvumā. Dārziņam pretuzbrukumā vārtu priekšā neļāva izdarīt metienu, salaužot viņa nūju, taču ripa nokļuva pie Kaspara Daugaviņa, kurš guva Latvijas pirmos vārtus šajā čempionātā (1:5). Punktu 23 sekundes līdz pamatlaika beigām pielika Sidnijs Krosbijs, kurš pēc Roberta Bukarta pārkāpuma meistarīgi realizēja soda metienu (6:1).

Latvijas izlasē par labāko spēlētāju tika atzīts Jānis Sprukts, bet kanādiešiem balvu saņēma Speca.

Kanāda – Latvija 6:1 (3:0, 2:0, 1:1)

Vārti: 9:57 Makinons (Speca, Savārds) 1:0, 13:04 Speca (Hemjūss, Makinons) 2:0, 14:11 Dušeins (Hols, Berijs) 3:0, 22:20 Hemjūss (Bērnss, O'Railijs) 4:0, 23:04 Speca (Makinons, Krosbijs) 5:0, 52:06 Daugaviņš (Dārziņš, Džeriņš)5:1, 59:37 Krosbijs, s.m. 6:1