Djūka universitāte atspēlējas un piekto reizi triumfē NCAA

© scanpix

Spēle sākās līdzvērtīgā cīņā, rezultāta starpībai nepārsniedzot trīs punktus. 12. minūtē gan Djūka universitāte ieguva piecu punktu pārsvaru (21:16), taču pēc piecām minūtēm vadību pārņēma Viskonsīna (26:25).

Pirmais puslaiks noslēdzās ar neizšķirtu 31:31, toties pēc pārtraukuma pirmoreiz nopietnu iniciatīvu ieguva Viskonsīna, kas vispirms ieguva piecu punktu pārsvaru (38:33), bet 13 minūtes līdz pamatlaika beigām bija priekšā jau ar deviņiem punktiem (48:39). Tomēr septiņas minūtes līdz pamatlaika beigām tablo atkal vēstīja par neizšķirtu (54:54) un galotnē pārāka bija Djūka universitāte – 68:63.

Uzvarētāju labā rezultatīvākais bija Taiuss Džounss, kurš 37 minūšu laikā guva 23 punktus. Pretinieku rindās ar 21 punktu un 12 atlēkušajām bumbām izcēlās Frenks Kaminskis.

Djūka universitāte ar 29 uzvarām un četriem zaudējumiem regulārajā sezonā triumfēja Dienvidu reģiona konferencē, pēcāk izslēgšanas spēlēs uzvarot gan Roberta Morisa universitāti (85:56), gan Sandjego štata universitāti (68:49), gan Jūtas universitāti (63:57), gan Gonzagas universitāti (66:52). "Final 4" pusfinālā Djūka universitāte apspēlēja arī Mičiganas štata universitāti (81:61).