Bertānam punktu rekords, Bagatskim spoža galotne un uzvara

© euroleague.net

Dāvis Bertāns ceturtdien, 12. martā, guva 21 punktu Eirolīgas izbraukuma spēlē, taču "Baskonia" pēdējās septiņās minūtēs iztērēja astoņu punktu pārsvaru un viesos zaudēja "Nizhny Novgorod" vienībai ar rezultātu 85:89. Pateicoties panākumam, Ainara Bagatska trenētie vīri turpina cīņu par ceturtdaļfinālu.

Ņižņijnovgoroda no jauna bija spiesta spēlēt bez Terensa Kinsija, tādējādi aktīvajai rotācijai sarūkot no deviņiem līdz astoņiem spēlētājiem. Pirmajā puslaikā mazāk produktīvi uzbrukumā bija Ročestijs un Parahovskis, toties Mekelam un Tompkinsam spēle uzbrukumā gāja no rokas. Pateicoties augstajai spēles disciplīnai, mājinieki trīsreiz atspēlēja 7-8 punktu starpību, puslaikā zaudējot vien divus punktus – 41:43.

Latviešu snaiperu duelī ievērojami labāk veicās Dāvim Bertānam. Uzbrucējs pirmajā puslaikā rezultatīvi uzbruka no visām pozīcijām, guva 10 punktus un sekmēja savas komandas atrašanos vadībā. Riharda Kuksika sekmes bija pieticīgas – nepilnās desmit minūtēs neviena metiena, viena atlēkusī bumba un viena personiskā piezīme.

Trešajā ceturtdaļā cīņa ritēja gandrīz punkts punktā, trīs reizes rezultātam esot neizšķirtam (49:49, 53:53, 55:55). Bertāns netrāpīja vairākus tālmetienus, taču pusstundas beigās reabilitējās, no jauna izvirzot savu komandu vadībā. “Baskonia” desmitminūti noslēdza ar 2:10 izrāvienu – 57:65.

Izšķirošās ceturtdaļas sākumā Bertāns guva vēl piecus punktus, septiņas minūtes pirms pamatlaika beigām atjaunojot astoņu punktu pārsvaru – 66:74. Ainara Bagatska, Artūra Štālberga un Oskara Ernšteina vīri nepadevās, nākamajās sešās minūtēs atbildot ar izrāvienu 20:6. Komanda rūpīgāk nospēlēja aizsardzībā un iemeta svarīgus metienus uzbrukumā. Sākoties pēdējai minūtei, Ņižņija jau bija vadībā ar 83:80, bet Parahovskis pievienoja vēl trīs punktus – 86:80. Izskaņā komandas ķērās pie sodu taktikas, taču iznākums nemainījās.

“Baskonia” snaiperis Dāvis Bertāns sasniedza personīgo rezultativitātes rekordu Eirolīgā. Uzbrucējs 33:29 minūtēs guva 21 punktu (2p 2/4, 3p 4/10, 1p 5/5), izcīnīja divas bumbas zem groziem, izdarīja trīs rezultatīvas piespēles (atkārtots rekords), vienu reizi kļūdījās, saņēma trīs personiskās piezīmes, izprovocēja divus pārkāpumus un nopelnīja lietderības koeficientu 16.

Rihards Kuksiks 14:04 minūtēs izdarīja vienu metienu (2p 0/1), izcīnīja vienu atlēkušo bumbu aizsardzībā, saņēma vienu personisko piezīmi, ieguva +/- rādītāju 2 un nopelnīja negatīvu lietderības koeficientu -1.