Rastorgujevam piektā vieta sprintā

Šodien Rūpoldingā (Vācija) Pasaules kausa izcīņas 5. posmā biatlonā norisinājās 10 kilometru sprinta sacensības. Uzvaru izcīnīja Juhanness Bē (Norvēģija). Andrejs Rastorgujevs šaušanā kļūdījās tikai vienreiz, kas ļāva izcīnīt piekto vietu. Panākums sprintā Rastorgujevam garantē vietu masu startā, kas norisināsies rītdien. Daumants Lūsa un Rolands Pužulis uz starta neizgāja veselības problēmu dēļ.

Pirms sacensībām

Sacensību galvenais favorīts bija kopvērtējuma līderis Martēns Furkads (Francija), kurš lieliski startēja iepriekšējā posmā. M.Furkada tuvākie konkurenti bija norvēģi Juhanness Bē un Emils Hegle Svensens, kuri ceturtdien veica pēdējos divus posmus stafetē (komanda izcīnīja uzvaru), tāpat ļoti augstu vērtējamas bija Krievijas izlases līdera Antona Šipuļina izredzes.

Andrejs Rastorgujevs stafetē eksperimentēja un nopelnīja divus soda apļus, taču slēpojuma ātrums arvien bija ļoti labs, kas deva labas izredzes sprintā. Iepriekšējā posmā Rastorgujevs divreiz bija sestais, kas kopvērtējumā ļāva pakāpties uz 27. vietu. Sprintā punktu krājumu bija jāpapildina, lai varētu kvalificēties masu startam.

Sacensības

Andrejs Rastorgujevs šaušanā guļus kļūdījās pēdējā šāvienā. Ilgāku laiku vadībā pēc pirmās šaušanas bija Antons Šipuļins, kurš šāva precīzi. Rastorgujevs līderim zaudēja 30 sekundes. No vēlāk startējušajiem biatlonistiem Šipuļinu pārspēja vien Juhanness Bē, kurš bija pilnīgi precīzs.

Otrajā šaušanā Rastorgujevs nekļūdījās un uz brīdi kļuva par sacensību līderi. Vienreiz kļūdījās Šipuļins, pārņemot sacensību vadību pēc otrās šaušanas. Tas nozīmēja, ka viss izšķirsies pēdējā aplī – kurš būs ātrāks distancē, tas arī uzvarēs šajā duelī. Šipuļina pārsvars sasniedza tikai 4.7 sekundes. Vēlāk abus pārspēja J.Bē, kurš šaušanā šodien sasniedza 10/10, kā arī vācieši Simons Šemps un Daniels Bēms.

Pēdējā aplī Rastorgujevs bija nedaudz ātrāks par Šipuļinu, taču Krievijas biatlonistam tomēr beigās izdevās saglabāt pavisam nelielu pārsvaru (1.9 sekundes). No vēlāk startējušajiem abus pārspēja tikai J.Bē, kā arī vācieši Šemps un Arnds Paifers. Šemps šaušanā nekļūdījās, bet Paiferam viena kļūda.

Sprintā uzvarēja J.Bē, kuram tā ir septītā uzvara augstākā līmeņa individuālajās sacensībās. Otro vietu izcīnīja Šemps, bet labāko trijnieku noslēdza Paifers, Šipuļinam ceturtā vieta. Martēns Furkads šaušanā kļūdījās divreiz, ieņemot 26. vietu.

Rastorgujevs atkārtoja karjeras rekordu sprintā - piektā vieta. Latvijas labākais biatlonists pa reizei bijis ceturtais gan iedzīšanā, gan klasikā, bet sprintā labākais panākums ir piektā vieta. Panākums Andrejam garantēja vietu masu startā, kas norisināsies rīt. Distancē mūsu biatlonists bija sestais ātrākais.

Daumants Lūsa un Rolands Pužulis sprinta sacensībām bija pieteikti, bet uz starta neizgāja vēdera vīrusa dēļ, ar ko šonedēļ saskārusies Latvijas komanda.

Pasaules kausa izcīņa, 5.posms (Rūpoldinga, Vācija)