VEF iztērē 15 punktu pārsvaru, taču pieveic Krasnojarskas "Enisey"

© Sportacentrs.com

Basketbola klubs "VEF Rīga" ceturtdien, 9. oktobrī, trešajā ceturtdaļā izsēja 15 punktu pārsvaru, taču galotnē uzvarēja Krasnojarskas "Enisey" komandu ar rezultātu 77:75.

Nākamajā spēlē 12. oktobrī rīdzinieki savā laukumā uzņems Volgogradas "Krasnij Oktjabr" vienību.

Starta piecnieki

VEF: Dilards, Robinsons, Timma, Fals, Pasečņiks

Krasnojarska: Kūpers, Vaits, Koļesņikovs, Lesičs, Kikanovičs

Rīdzinieki pārņēma iniciatīvu no pirmajām spēlēm minūtēm. Uzbrūkošais aizsargs Džeralds Robinsons darbojās drošāk un labāk nekā Eirolīgas kvalifikācijā, bet Jānis Timma piegādāja vērtīgas piespēles komandas biedriem. Sešu minūšu laikā VEF pārsvars sasniedza astoņus punktus – 14:6, piespiežot Stevanu Karadžiču saukt vīrus malā. Ceturtdaļas beigās viesi cīņā iesaistīja savu jaudīgāko centru Kostu Peroviču. Spiediens groza apakšā sāka pieaugt, taču Artūrs Bērziņš un Ingus Jakovičs pretējā pusē spēja atbildēt ar pieciem punktiem pēc kārtas – 21:13. Pēdējo grozu desmitminūtē guva Kūpers – 21:15.

Artūrs Bērziņš sekoja Jakoviča pēdās, otro ceturtdaļu atklājot ar trīspunktu metienu. Vefieši turpināja uzspiest pretiniekiem ātru spēli un samērā daudz tika pie brīviem metieniem. Spēlē sekmīgi iesaistījās Mareks Mejeris, pēc rezultatīvas piespēles Falam un paša punktiem no groza apakšas panākot trīspadsmit punktu pārsvaru – 30:17. Viesi izmēģināja dažādus variantus, taču pirmajā puslaikā tuvāk par deviņiem punktiem netika. Ingus Jakoviča ātrais uzbrukums pāri visam laukumam noteica divdesmitminūtes gala rezultātu – 40:28.

Timmas tālmetiens 23. minūtē panāca VEF lielāko pārsvaru – 47:32. Viesi atguvās, agresīvāk iesaistoties cīņās par atlēkušajām bumbām un biežāk tiekot pie otrās iespējas metieniem. Iespēlējās Krasnojarskas spēka uzbrucējs Lesičs un uzbrūkošais aizsargs Teriko Vaits. Izrāviens 3:14 un rīdzinieku pārsvars saruka līdz četriem punktiem – 50:46. Artūra Strēlnieka tālmetiens pārtrauca VEF sausumu, taču pusstundas beigās atkal atzīmējās Krasnojarskas garie spēlētāji. Pēdējās sekundēs Perovičs izlīdzināja rezultātu – 55:55.

Izšķirošās ceturtdaļas sekmīgi uzbrukumā nospēlēja Artūrs Bērziņš, ar diviem tālmetieniem neļaujot pretiniekiem pārņemt iniciatīvu. Kapteinim palīgā devās pārējie, tādējādi VEF desmitminūtes vidū atguva dažu punktu pārsvaru. Atrāviens nesanāca un trīs minūtes pirms pamatlaika beigām Kikanovičs vēlreiz līdzsvaroja rezultātu – 67:67. Pienāca Dilarda laiks. Pirmos amerikāņa punktus dzēsa kārtējais Kikanoviča trāpījums – 69:69. Fala izcīnītā bumba apvienojumā ar otrās iespējas punktiem un Dilarda uzņemšanās uzbrukumu noslēgumos pusminūti pirms beigām panāca VEF plus pieci – 74:69.

Kikanovičs divus punktus atspēlēja un viesi ķērās pie sodu taktikas. Džeralds Robinsons savas iespējas izmantoja – 76:71. Komarovskis guva divus punktus ar sodu. Metiens grozā nekrita, bet viesi savāca atlēkušo bumbu un samazināja starpību līdz minimumam – 76:75. Vaits sita kārtējo piezīmi, uz labdarības līniju nosūtot Ingu Jakoviču. Precīzs bija tikai otrais trāpījums. Pēdējā uzbrukumā viesi zaudēja bumbu un VEF svinēja pirmo uzvaru.