Kambala, Kalve un Valters neglābj "baronus" no sakāves Jūrmalā

© F64

Arņa Vecvagara trenētie "Jūrmala/Fēnikss" basketbolisti (1-1) sestdien, 4. oktobrī, izcīnīja pirmo uzvaru Latvijas Basketbola līgā, mājas spēlē Lapmežciemā pārspējot divkārtējos valsts čempionus "Barons kvartāls" (1-1) ar rezultātu 87:65.

Jūrmalnieki savāca par 19 atlēkušajām bumbām vairāk un trešajā ceturtdaļā veica izrāvienu 30:13, bet Kaspars Kambala atstāja laukumu ar piecām piezīmēm.

Edgars Teteris starta piecniekā laukumā sūtīja lielākās “baronu” zvaigznes. Parādi laukumā diriģēja Kristaps Valters, groza apakšā gāja Kaspars Kambala, bet malās spēlēja Ernests Kalve, Gatis Jahovičs un Artūrs Bricis. Piecnieks sāka draudīgi, četrās minūtēs panākot ar divciparu skaitli rakstāmu pārsvaru – 0:10. Turpinājumā “baronu” precizitāte apsīka, kamēr Jūrmalu atdzīvināja divi Uģa Pinetes tālmetieni. Pieslēdzoties Dāvim Čoderam, kurš dažās minūtēs sameta deviņus punktus, Jūrmala rezultātu apgāza kājām gaisā – 17:12.

Tāds pavērsiens vairoja “baronu” sportisko niknumu. Otrās ceturtdaļas sākumā tālmetienu iemeta Valters, bet nākamajās minūtēs perimetrā divreiz izcēlās Kalve. Četrpadsmitās minūtes vidū “baroni” atguva vadību – 21:22. Sekoja izrāviena turpinājums, taču puslaika beigās Jūrmala samazināja viesu pārsvaru līdz trīs punktiem – 32:35.

Otrā puslaika temperatūra Lapmežciemā tuvojās vārīšanās atzīmei. Tiesneši bija bargi un nerespektēja zvaigžņu vārdus. Kaspars Kambala izpelnījās nesportisko piezīmi, savukārt Ernestam Kalvem tika fiksēts tehniskais pārkāpums. “Baronu” piezīmes un pārākums cīņā zem groziem lauza spēli jūrmalnieku labā. Arvien pārliecinošāk uzbrukumā spēlēja Mārtiņš Laksa, 28. minūtē pēc tālmetiena panākot savai komandai deviņu punktu pārsvaru – 55:46.

Brīdi vēlāk NBA drafta kandidāts Iļja Gromovs un Artūrs Ausējs palielināja mājinieku priekšroku līdz 10 punktu atzīmei – 58:48. “Baronu” situāciju vēl vairāk apgrūtināja fakts, ka pusstundas beigās ar piecām piezīmēm malā nogāja Kaspars Kambala. Viņa ieguldījums aizsardzībā bija pieticīgs, bet noiešana malā deva mājiniekiem papildus priekšrocības zem groziem. Jūrmala turpināja izrāvienu, pirms pēdējām desmit minūtēm nodrošinot plus četrpadsmit – 62:48. "Baroni" no trešajā ceturtdaļā piedzīvotā nokdauna tā arī neatguvās.