PČ: Serbi izslēdz Grieķiju, Brazīlija sakauj Argentīnu

© scanpix

Teicami aizvadot otro puslaiku, vietu Pasaules kausa izcīņas ceturtdaļfinālā šodien nodrošināja Serbijas valstsvienība, kas Madridē ar rezultātu 90:72 apspēlēja Grieķijas vīriešu basketbola izlasi, kurai šis bija pirmais zaudējums turnīrā. Par mača rezultatīvāko spēlētāju kļuva Dāvja Bertāna bijušais komandas biedrs Bogdans Bogdanovičs, kurš guva 21 punktu. Ceturtdaļfinālā Serbija spēlēs ar Brazīliju, kura pārliecinoši pieveica Argentīnu (85:65).

Abas komandas spēli uzsāka lieliski, demonstrējot ļoti skatāmu un sabalansētu basketbolu, rezultātam uz tablo augot līdzīgi. Par skaistiem bumbas triecieniem grozā no augšas pirmajā puslaikā parūpējās grieķu uzbrucējs Antetokunmpo un serbu uzbrucējs Kaliničs, taču nevienai no komandām mača ievadcēlienā neizdevās iegūt vērā ņemamu pārsvaru. Ejot lielajā pārtraukumā, tablo vēstīja 46:42 par labu serbiem.

Otrajā puslaikā serbi palielināja spiedienu aizsardzībā - laicīgas rotācijas un aktīvas rokas ierobežoja grieķus uzbrukumā, liekot pretiniekiem izpildīt sarežģītus metienus un provocēt uz kļūdām. Uzbrukumā serbi metodiski spēlēja uz groza apakšu, bet ar labu bumbas kustību atrada variantus arī perimetrā, kur karsts bija talantīgais aizsargs Bogdanovičs. Savā grozā serbi otrajā puslaikā ielaida tikai 26 punktus un četras minūtes līdz pamatlaika beigām uzvarētājs jau bija skaidrs - 80:60 par labu serbiem. Cīņa gan nebeidzās bez asumiem, jo trīs minūtes līdz pamatlaika beigām pēc spēcīga sitiena saņemšanas no Bjelicas dusmīgs kļuva grieķu centrs Burusis. Abi spēlētāji ''draudzīgi'' apkampās un apmainījās laipnībām, tomēr tiesneši un komandas biedri konfliktu novērsa. Zīmīgi, ka Burusis, kurš šajā situācijā bija cietēja lomā, pēc abpusējas tehniskās piezīmes bija spiests atstāt laukumu un nevarēja izpildīt soda metienus. Mačam noslēdzoties, rezultāts uz tablo - 90:72.

Serbijas sastāvā 21 punkts (2p. - 3/4, 3p. - 4/7, 1p. - 3/4) talantīgajam aizsargam Bogdanam Bogdanovičam, bet 16 punkti un sešas atlēkušās bumbas centram Miroslavam Raduljicam. Grieķijas rindās ar 14 punktiem izcēlās saspēles vadītājs Niks Kalatess, bet NBA spēlējošajam Jannim Antetokunmpo 14 minūtēs septiņi punkti, tai skaitā skaists bumbas trieciens grozā no augšas.

Argentīna maču uzsāka ļoti apņēmīgi un ieguva astoņu punktu pārsvaru. Lieliski spēlēja Pablo Pridžioni, taču Brazīlija tomēr atguvās un pirmais puslaiks tika noslēgts relatīvā līdzsvarā - Argentīna vadībā 36:33. Brazīlijas garo spēlētāju spiediens un Leandro Barbosas iespaidīgais ātrums otrā puslaika sākumā deva brazīļiem deviņu punktu pārsvaru (51:42).

Argentīnai ik pa brīdim ar laimīgu tālmetienu izdevās atdzīvināt intrigu spēlē, taču Brazīlijas uzbrukumi bija daudz sistemātiskāki un sniedza 14 punktu vadību (66:52) sešas minūtes pirms pamatlaika beigām. Sekoja Garsijas tālmetiens, Argentīnas kļūda un Neto divi punkti, kas padarīja pagalam drūmu Argentīnas trenera vaigu - jau 18 punktu starpība. Mača izskaņai liela intriga netika atstāta, un Brazīlija var sākt gatavoties ceturtdaļfinālam pret Serbiju, kas šodien grozam uzbruka ar lielisku precizitāti (2p. - 54,8%, 3p. - 52,9%, 1p. - 85%).