U18 izlase dramatiski zaudē Spānijai un paliek bez pasaules čempionāta

© Sportacentrs.com

Ļoti sāpīgu neveiksmi Eiropas U18 basketbola čempionātā piedzīvoja Latvijas izlase, kas pusfinālā cīņā par piekto vietu piekāpās Spānijai (78:83) un cīnīsies par septīto pozīciju. Uzvarētājiem ar 26 punktiem izcēlās Marks Garsija, bet Latvijai tikpat punktu guva Ervīns Mežnieks.

Spānija pēc divarpus spēlētām minūtēm atradās vadībā ar 4:0, taču Latvija ātri pārņēma iniciatīvu un pēc Riharda Lomaža 2+1 gājiena nepilnas trīs minūtes līdz pirmās ceturtdaļas beigām bija vadībā ar sešiem punktiem (18:12). Tagad bija spāņu kārta lauzt cīņas gaitu, un Spānija 108 sekunžu laikā guva septiņus punktus pēc kārtas (19:18). Pirmā ceturtdaļa noslēdzās ar neizšķirtu 21:21.

Vēl otrās ceturtdaļas vidū Spānija bija minimālā vadībā (30:28), taču nākamo divarpus minūšu laikā laukumā saimniekoja Latvija – 11 punkti pēc kārtas, un līdz šim nebijis deviņu punktu pārsvars (39:30). Neilgi pēc tam Rinalda Mālmaņa tālmetiens starpību palielināja jau līdz desmit acēm (42:32). Dienvidnieki gan saņēmās, un pēc Franseska Iturrijas tālmetiena puslaika izskaņā komandas šķīra vairs tikai pieci punkti (44:39).

Trešajā ceturtdaļā Latvija atkal pamazām kāpināja pārsvaru un pēc Lomaža trejača trīsarpus minūtes līdz ceturtdaļas beigām panāca jau plus 13 (57:44). Iepriekšējās reizēs abām komandām izdevās uz pretinieku izrāvieniem atbildēt ar savu izrāvienu, un izņēmums nebija arī šī reize – atlikušo laiku ceturtdaļā Spānija uzvarēja ar 16:1 un pārņēma vadību (60:58). Arī izšķirošās ceturtdaļas sākums labāks padevās Latvijai, un pēc Ervīna Mežnieka slam dunk rezultāts četras minūtes līdz pamatlaika beigām bija 70:65 Latvijas labā. Spāņi guva piecus punktus pēc kārtas un panāca izlīdzinājumu (70:70), bet Lomažs divas minūtes un divas sekundes līdz beigām atjaunoja vadību Latvijai (72:70).

Abas komandas apmainījās neizmantotiem uzbrukumiem, taču pusotru minūti līdz beigām Marks Garsija ar tālmetienu viena punkta pārsvaru sagādāja Spānijai (73:72). Pēdējā minūtē Spānija guva vēl četrus punktus (77:72), tomēr Džeiks Krūmiņš no tālās distances 23 sekundes līdz pamatlaika beigām atjaunoja intrigu (75:77). Sekundi pēc Spānijas pārtraukuma Artūrs Grīnbergs pārkāpa noteikumus metienā, un Garsija realizēja abus soda metienus (75:79). Latvija nepadevās - ja Dāvja Čīmas tālmetiens nebija precīzs, tad Mežnieks astoņas sekundes līdz pamatlaika beigām ar trejaci deficītu samazināja līdz minimumam (78:79). Uzvaru Spānija gan neizlaida - Garsija realizēja četrus soda metienus no četriem, un spāņi svinēja laimīgu panākumu ar 83:78.

Latvija finālturnīru sāka ar zaudējumu Itālijai (55:72), bet pēc tam pieveica Poliju (72:68) un Beļģiju (63:53). Otrajā grupu turnīrā Latvija apspēlēja Lietuvu (78:76) un Franciju (63:59) un zaudēja Horvātijai (72:92), ar trim uzvarām piecās spēlēs ieņemot trešo vietu. Savukārt Spānija ar divām uzvarām ierindojās ceturtajā pozīcijā. Ceturtdaļfinālā gan Latvija, gan Spānija zaudēja ar 25 punktu starpību – attiecīgi Turcijai (53:78) un Horvātijai (55:80).