Otrdiena, 31.janvāris

redeem Tekla, Violeta

Lasi ērtāk format_size
arrow_right_alt Sports

Džerards beidz karjeru Anglijas izlasē

Astoņas dienas pēc Pasaules kausa, kas beidzās jūlija otrajā svētdienā, 34 gadus vecais slavenais angļu pussargs Stīvens Džerards paziņojis par lēmumu beigt karjeru Anglijas futbola valstsvienībā un koncentrēties atlikušajām sezonām klubu futbolā.

"Esmu izbaudījis katru minūti, pārstāvot valsti. Šī man ir bēdīga diena. Šo lēmumu pieņemt bija ļoti sarežģīti. Esmu apsvēris to ilgu laiku, ne tikai pēc šī gada Pasaules kausa beigām," sacīja futbolists. "Saņēmu ļoti daudz padomus no saviem tuvajiem, no spēlētājiem, ar ko spēlēju joprojām un ar ko esmu spēlējis iepriekš, no treneriem, pie kā esmu spēlējis. Šis ir viens no grūtākajiem lēmumiem kopš 18 gadu vecumā kļuvu par profesionāli."

34 gadus vecais Džerards Anglijas pieaugušo valstsvienībā debitēja 2000. gada 31. maijā ar spēli pret Ukrainu. Vēlāk Džerards tika iekļauts startam Eiropas čempionāta finālturnīrā. Pirmos vārtus izlases rindās pussargs guva 2001. gadā Pasaules kausa kvalifikācijas turnīra mačā pret Vāciju, palīdzot komandai izcīnīt graujošu panākumu ar 5:1. 14 gadu laikā aizvadījis 114 spēles, 14 reizes pārspējot pretinieku vārtsargus.

2002. gada Pasaules kausa finālturnīrā savainojuma dēļ Džerards nevarēja piedalīties, bet vēlāk spēlējis 2004. gada Eiropas čempionātā, 2006. gada Pasaules kausā, 2010. un 2014. gada Pasaules kausos, kā arī 2012. gada Eiropas čempionātā. Pirmo reizi par kapteini Džerardu uz laiku nozīmēja 2008. gadā, bet regulāri kapteiņa lomā Džerards bija pēdējos četrus gadus.

Džerards turpinās klubu karjeru, pārstāvot "Liverpool" vienību, kurā spēlējis kopš 1998. gada. Pussargam ir spēkā līgums ar "Liverpool" līdz nākamās sezonas beigām, taču tiek risinātas sarunas par kontrakta pagarināšanu.