Neimāra divi vārti nokārto Brazīlijas pirmo vietu A grupā

© Scanpix/AFP

Pasaules kausa finālturnīrā futbolā A grupas noslēdzošajā spēlē Brazīlija ar 4:1 pieveica Kamerūnas izlasi, nodrošinot pirmo vietu grupā un astotdaļfinālu pret Čīli. Pirmos divus vārtus Brazīlijas rindās guva Neimārs, bet pēc tam izcēlās Freds un Fernandiju.

Pirms spēles

Pēc mača pret Meksiku, kurā brazīlieši vārtus neguva, šoreiz sākumsastāvā Ramiresa vietā tika sūtīts Halks. Savukārt Kamerūna, kura jau bija zaudējusi iespēju kvalificēties astotdaļfinālam, pamatsastāvā bija vairākas izmaiņas, turklāt joprojām bija jāiztiek bez savainotā uzbrukuma līdera Semjuela Eto'o.

Kamerūna pabiedē, taču Neimāra divi vārti izvirza vadībā mājiniekus

Jau mača sākumā Brazīlija centās revanšēties par iepriekšējo bezvārtu maču, un aktīvais presings noveda pie pirmā vārtu guvuma 17. minūtē. Luizs Gustavu atņēma kamerūniešu aizsargam bumbu un nogādāja līdz Neimāram, kurš raidīja sitienu starp diviem aizsargiem vārtu tīklā. Ar to Brazīlijas uzbrukumi nepierima, un gan Halkam gan Neimāram bija labas iespējas dubultot pārsvaru.

Taču notika pretējais - veiksmīgs rikošets Brazīlijas soda laukumā nogādāja bumbu pie Žoela Matipa kājām, kurš panāca neizšķirtu 1:1. Šāds rezultāts mājiniekiem nepavisam nebija izdevīgs, taču satraukumus ātri nogludināja Neimārs, pēc astoņām minūtēm gūstos savus otros vārtus mačā (un ceturtos turnīrā) un atjaunotot Brazīlijas vadību.

Brazīlija kontrolē spēli un iesit vēl divus golus

Otrā puslaika sākumā Brazīlija panāca jau samērā drošo 3:1. Vārtus guva Freds, kurš izmantoja Davida Luiza centrējumu, tiesa, atkārtojumā izskatījās, ka Freds atradies aizmugurē. Pēc šī vārtu guvuma Brazīlija sāka spēlēt vēl pārliecinošāk, tiesa, pašpārliecinātība gandrīz noveda pie vārtu zaudējuma, jo atspēlē atpakaļ kļūdījas Luizs Gustavu, tiesa, viņu un Brazīliju izglāba laicīgi vārtus atstājušais Sēzars.

Turpinājumā brazīlieši mēģināja nevis iesist, bet gan iesist skaisti. Nomainīts tika Halks, pēc arī Neimārs, taču spiediens nekur nepazuda, un Kamerūna tikai retu reizi izrāvās pretuzbrukumā. 84. minūtē tā atkal netika galā ar aktīvo Brazīlijas uzbrucēju presingu, un Oskars atņēma bumbu Mbijā, kas noveda pie Fernandiju vārtu guvuma.

Šāds gala iznākums (4:1) nodrošināja Brazīlijas pirmo vietu grupā, savukārt Kamerūna no finālturnīra atvadījās ar trim zaudējumiem trijās spēlēs.Statistika Kam Bra

Brīdinājumi: Eno 11' Salli 75' Mbijā 80'

Kamerūna:Itanžs, Nioms, Nkulū, Matips, Bedimo, Mbijā, Ngemo, Eno, Šupo-Motēns (Makūns 81'), Abukakārs (Vebo 72'), Mukandžo (Salli 58')

Brazīlija: Sēzars, Alvešs, Silva, Luizs, Marselu, Gustavu, Paulinju (Fernandiju 46'), Halks (Ramiress 63'), Oskars, Neimārs (Viljans 71'), Freds

Galvenais tiesnesis: Jūnass Ēriksons (Zviedrija)

A grupa

Turnīra tabulaV Komanda S U N Z Vārti P

1. Brazīlija 3 2 1 0 7:2 7

2. Meksika 3 2 1 0 4:1 7

3. Horvātija 3 1 0 2 6:6 3

4. Kamerūna 3 0 0 3 1:9 0

Kritēriji vietu sadalīšanai: 1) punktu skaits visās grupas spēlēs, 2) vārtu starpība visās grupas spēlēs, 3) gūto vārtu skaits visās grupas spēlēs, 4) punktu skaits savstarpējās spēlēs, 5) vārtu starpība savstarpējās spēlēs, 6) gūto vārtu skaits savstarpējās spēlēs, 7) izloze.