Girgensonam -2 "Sabres" trešajā zaudējumā pēc kārtas

Cīnīties bez uzvarām turpina Nacionālās hokeja līgas klubs Bufalo "Sabres", kuru pārstāv latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons, - 1:4 izbraukumā pret Pitsburgas "Penguins". Girgensons pirmo reizi spēli pabeidza ar negatīvu lietderības koeficientu (-2).

Pirmo reizi maču sācis Bufalo "Sabres" starta pieciniekā, 19 gadus vecais latviešu uzbrucējs Zemgus Girgensons laukumā pavadīja 15 minūtes un 58 sekundes (labākais rādtājs aizvadītajās trīs spēlēs). 33 no tām tika sakrātas skaitliskajā mazākumā. Viņa kontā arī divi spēka paņēmieni, divi bloķēti metienu un negatīvs lietderības koeficients -2.

Latvietis atradās uz ledus, kad Pitsburgas "Penguins" guva pirmos un otros vārtus. Ceturtajā minūtē Nacionālās hokeja līgas labākais debitants 2010. gadā Tailers Maijerss un pirmo spēli Bufalo "Sabres" rindās aizvadījušais Džeimijs Makbeins ļāva Sidnijam Krosbijam tikt pie atlēkušās ripas un atklāt rezultātu.

Mājinieku pārsvaru pēc desmit minūtēm dubultoja Čaks Kobasū, kurš vārtu priekšā mainīja ripas lidojuma trajektoriju pēc netraucēta centra uzbrucēja Brendona Satera metiena no zilās līnijas. Girgensons bija laukumā, kad Kriss Kunics noslēdzošajā trešdaļā izmantoja paviršo "Sabres" aizsardzību, izrāvās vienatnē pret Jonasu Enrotu un nopelnīja soda metienu, kuru pēcāk ar metienu no neērtā tvēriena arī realizēja.

Taču trešo trešdaļu latvietis aizvadīja virknējumā kopā ar kapteini Stīvu Otu un Taileru Enisu, kamēr krievu centra uzbrucējs Mihails Grigorenko, kurš 2012. gadā tika draftēts divas vietas pirms Girgensona, tika pazemināts līdz Bufalo "Sabres" ceturtajai maiņai.

"Sabres" sauso sēriju 56. minūtē pārtrauca pagājušajā sezonā 38 spēlēs 20 vārtus guvušais austrietis Tomass Vaneks, kurš lieliskā stilā (ripa vārtos tika raidīta no gaisa) vārtu guvumā pārvērta Kodija Hodžsona piespēli no apmales.

Pitsburgas "Penguins" dominēja visas spēles garumā. Otrajā trešdaļā Jevgeņijs Malkins pārbaudīja sāncenšu vārtu konstrukcijas izturību, trešajā Krosbijam izgājienu vienatnē pret Enrotu realizēt liedza pārliktnis. Paskāls Dupuī bija aizmirsts viens "Sabres" vārtu priekšā, bet pēkšņi radušos izcilo izdevību neizmantoja.

Nākamo spēli Bufalo "Sabres" aizvadīs otrdien, pulksten 2:30 savā laukumā uzņemot Tampabejas "Lightning".