Olimpiskās spēles Phjončhanā notiks jau drīzumā un mēs turpinām atminēties, ko “Sporta Avīzei” stāstījuši mūsu olimpieši-karognesēji par iespaidiem olimpiskajos ciematos. Šoreiz – biatlonists Ilmārs Bricis par 2006. gada olimpisko Turīnu.
“Mēs dzīvojām olimpiskajā ciematiņā, kas atradās Bardonečijā, apmēram 1300 metrus virs jūras līmeņa. Lielais olimpiskais ciemats bija pašā Turīnā, un vēl viens - augšā Sestrijērā. Pie mums dzīvoja biatlonisti, daļa slēpotāju, bet liela daļa dzīvoja blakus trasei, viena daļa arī Sestrijērā. Uz Sestrijēru aizbraucu, bet Turīnā biju tikai uz spēļu noslēgumu. Tā kā uz turieni braucām ne jau pa ciematu pastaigāties, bet pēc rezultāta, tam, ka nebijām kopā ar citiem, nebija nozīmes. Iepriekšējā gadā visādi spēlējāmies ar augstumiem un nolēmām, ka labākais risinājums ir nedzīvot augšā pie trases. Ja būtu nolemts dzīvot pie trases, vispār nebūtu olimpiskajā ciematā. Pie trases kā parasti īrētu mājas vai dzīvotu viesnīcā.
Kaut ko atceros no 2006. gada, bet, ja nekas tāds briesmīgs prātā nenāk, tad viss bija normāli. Mēs dzīvojām lielā mājā, trīs vai četri stāvi. Man liekas, ka bija divas istabas vienā blokā, bet tur bija dažādi bloki. Liekas, ka dzīvoju viens vai kopā vienā istabā ar Raivi Zīmeli. Nekāda televizora istabās, protams, nebija. Laikam arī telefona. Man tajā laikā tas jau vairs nebija aktuāli - bija mobilais telefons. Gulta, skapis, viss, duša un tualete katrā blokā. Istabiņas nebija lielas, un vietas daudz nebija.
Lai paēstu, atlika savā mājā divus vai trīs stāvus nolaisties uz leju līdz ēdamzālei. Pat ārā nebija jāiet. Nekāda superizvēle nebija, bet neatceros, ka nebūtu bijis ko ēst. Protams, kad trenējos, gaļu ēdu tikai vakarā, brokastīs un pusdienās, protams, ne. Bija aktuāli skatīties arī uz svariem, jo, ja gribi labus rezultātus, ēšana ir viena no būtiskām sastāvdaļām, kam jāseko līdzi.
Ar transportu arī viss bija normāli. Vienīgi pirms iedzīšanas laikam kaut kādas problēmas bija, jo beigās ar autobusu līdz galam neuzbraucām, bet atlikušo ceļu veicām ar pacēlāju. Laika bija pietiekami, un neko īpaši tas neietekmēja. No mūsu ciemata līdz trasei bija jābrauc minūtes 30-40. Trase bija Čezānā, netālu no Sestrijēras. Līdz Sestrijērai palika varbūt kilometri desmit. Sestrijēra jau bija stipri augstāk - apmēram 2100 metrus virs jūras līmeņa. Savukārt līdz Turīnai jau laiks nebija mērāms minūtēs, stundai noteikti bija pāri.
Kā visās spēlēs, ejot uz ciematu un trasi, bija drošības kontrole, apmēram tāpat kā lidostā ar visiem metāla detektoriem. Prasīja akreditāciju, bet nekas īpašs. Šautenes kā parasti glabājās blakus ciematam speciālā glabātavā, kurā katram skapim ar šauteni ir sava atslēga. Un pašā ciematā šautenes nemaz neienes. Braucot iekšā trasē, šautenēm jau vairs nekādu lielāku uzmanību nepievērš.
Man bija jānes karogs olimpiādes noslēgumā, viss ir salīdzinoši vienkārši. Nekāda dižā karoga nešana vai turēšana noslēgumā nesanāk, jo diezgan ātri karogus aiznes, saliek vietās, un tālāk jau esi tāds pats kā visi pārējie. Nekad netika piedāvāts nest karogu atklāšanā, arī noslēgumā nebija mērķa tikt pie karoga. Mērķis bija - izcīnīt medaļu, bet tam nedaudz pietrūka. Tāpēc arī noslēguma sarīkojumam līdzi nāca tādas kā mieles par līdz galam neizdarītu darbu.”