Ko pie mums saprot ar apzīmējumu "ministriju likvidēšana" ? Uzskatu ,ka tieši par šo jautājumu jādiskutē vispirms. Esošais ministriju veidošanas tips ir 20.gs industrializācijas nozaru attīstības atspulgs . Vai tas raksturo mūsdienas un to kā pasaulē ienāk MI laikmets ? Ja maina ,tad jāpāriet no Nozaru pārvaldes tipa uz Funkciju pārvaldi . Es piedāvāju sekojošu pārvaldes sistēmas modeli .
1) Valsts iekšējās un ārējās drošības bloks .
2) Attīstības un konkurētspējas bloks . Te ekonomika un tirdzniecība , digitalizācija , rūpniecības un zemkopības politika , investīciju piesaiste un pārvalde.
3) Cilvēkkapitāla bloks . Izglītība ,zinātne , darba tirgus politika , mūžizglītība .
4) Infrastruktūras un enerģētikas bloks .
5) Sociālās noturības bloks . veseliba , sociālā politika ,demogrāfija.
6) Valsts datu ieguves ,analīzes un apstrādes bloks.
Komentāri: Kulbergs komentē iespējamo ministriju likvidēšanu
Ko pie mums saprot ar apzīmējumu "ministriju likvidēšana" ? Uzskatu ,ka tieši par šo jautājumu jādiskutē vispirms. Esošais ministriju veidošanas tips ir 20.gs industrializācijas nozaru attīstības atspulgs . Vai tas raksturo mūsdienas un to kā pasaulē ienāk MI laikmets ? Ja maina ,tad jāpāriet no Nozaru pārvaldes tipa uz Funkciju pārvaldi . Es piedāvāju sekojošu pārvaldes sistēmas modeli .
1) Valsts iekšējās un ārējās drošības bloks .
2) Attīstības un konkurētspējas bloks . Te ekonomika un tirdzniecība , digitalizācija , rūpniecības un zemkopības politika , investīciju piesaiste un pārvalde.
3) Cilvēkkapitāla bloks . Izglītība ,zinātne , darba tirgus politika , mūžizglītība .
4) Infrastruktūras un enerģētikas bloks .
5) Sociālās noturības bloks . veseliba , sociālā politika ,demogrāfija.
6) Valsts datu ieguves ,analīzes un apstrādes bloks.
Komentēt