Vīrietis, glābjot bērnus, saķer aiz astes haizivi un aizdzen to atpakaļ jūrā

© Scanpix

Pagājušajā nedēļā Austrālijā, Bulkokas līča piekrastē, kāda velsiešu ģimene baudījusi pusdienas, kad pludmalē iepeldējusi divus metrus gara haizivs, kas grasījusies uzbrukt bērniem

Taču tad ūdenī ieskrējis 62 gadus vecais Pols, kurš saķēris haizivi aiz astes un nosargājis bērnus neskartus.

Kā sacījuši eksperti, šāda tipa haizivis esot diezgan bīstamas, tāpēc jāuzskata, ka Polam šoreiz vienkārši paveicās, jo parasti iznākums ir daudz bēdīgāks, ziņo BBC.

Pats Pols gan atzīst, ka rīkojies instinktīvi un izdarīto nenožēlo: "Kad saķēru haizivi aiz astes, tā uzreiz pagriezās un gandrīz iekoda man kājā. Pirms lecu ūdenī nedomāju par to, ka tā varētu man iekost, tikai gribēju pasargāt piekrastē esošos bērnus. Tagad apzinos, ka tas bija pārāk bīstami, bet tas man iemācīja vienu – tādi skaisti dzīvnieki kā haizivis ir jārespektē."

Tikmēr austrāliešu pludmales patruļas darbinieki ieteica cilvēkiem labāk netuvoties ūdenim, ja viņi pamana haizivi, bet tai pat laikā arī atzina, ka 62 gadus vecais vīrs ar haizivi ticis galā tiešām braši. Pēc bīstamā atgadījuma haizivs tika izvilināta atpakaļ atklātajā jūrā.

Pasaulē

Krievijas prezidents Vladimirs Putins 14. jūnija telefonsarunā ar ASV prezidentu Donaldu Trampu paziņoja, ka pēc 22. jūnija ir gatavs turpināt miera sarunas ar Ukrainu. Putina palīgs un sarunu grupas ar Ukrainu vadītājs Vladimirs Medinskis 10. jūnija intervijā laikrakstam “The Wall Street Journal” izteicās: "Konflikts diemžēl padziļina mūsu domstarpības ar Ukrainu. Tāpēc mēs vēlamies, lai tas beigtos pēc iespējas ātrāk. Mēs vēlamies mieru."

Svarīgākais