Krievijā šogad sals prasījis 215 cilvēku dzīvības

Neparasti stiprs ziemas sals šogad Krievijā prasījis 215 cilvēku dzīvības, pirmdien paziņoja Veselības ministrija.

Laikā no 1.janvāra līdz 13.februārim 215 cilvēki ir gājuši bojā, bet no hipotermijas vai apsaldējumiem cietuši 5546 cilvēki, tai skaitā 154 bērni.

Lai gan Krievija ir pieradusi pie aukstām ziemām, pēdējās 20 dienas laiks bijis neparasti auksts un vidējā gaisa temperatūra bijusi septiņus līdz 14 Celsija grādus zemāka par vidējo, informēja valsts meteoroloģiskais dienests.

Daudzdzīvokļu nami Krievijā parasti ir labi apkurināti, tāpēc ziemas sals apdraud galvenokārt bezpajumtniekus.

Maskavā pirmdienas pēcpusdienā gaisa temperatūra bija -20 grādi pēc Celsija.

Spītējot salam, Ukrainas feministu protesta grupa "Femen" ar atkailinātām krūtīm pozēja pie Krievijas gāzes monopoluzņēmuma "Gazprom" galvenā biroja Maskavā, šādi kritizējot cenu, kāda Ukrainai jāmaksā par Krievijas gāzes piegādēm. "Femen" dalībnieces protestēja 10 minūtes, līdz viņas aizveda apsardze.

Pēdējās diennakts laikā zemākā Krievijā izmērītā gaisa temperatūra bija -52,8 grādi pēc Celsija Sahas (Jakutijas) Republikas Toko ciemā.

Pasaulē

2024. gada 31. decembrī beigsies piecgades līgums starp Krievijas “Gazprom” un Ukrainas “Naftogaz” par gāzes transportēšanu caur Ukrainu. Pagājušā gada vasaras beigās Ukrainas valsts prezidents Volodimirs Zelenskis paziņoja, ka Ukraina neturpinās Krievijas gāzes tranzītu caur savu teritoriju. Maskava neslēpj interesi par tranzīta turpināšanu, taču Kijiva plāno atteikties no ne tikai gāzes, bet arī naftas transportēšanas no Krievijas un aicina ES nepirkt Krievijas energoresursus, par kuru līdzekļiem Vladimirs Putins turpina finansēt karu pret Ukrainu. Kādu vietu ieņems Ukraina globālajā gāzes un naftas tranzītā, “Radio Brīvība” studijā savus viedokļus pauda žurnālists Vitālijs Portņikovs, bijusī Ukrainas ārlietu ministra vietniece eirointegrācijas jautājumos Lana Zerkala un naftas un gāzes nozares analītiķis, austrumvalstu pētnieks Mihails Krutihins.

Svarīgākais