Pēc Ziemeļkorejas līdera Kima Čen Ira nāves savu varu straujiem soļiem nostiprina viņa dēls un paša izraudzītais pēctecis Kims Čen Uns. Viņš jau ir ieguvis politiskus un militārus amatus, kas dod plašas rīcības iespējas, un tuvākajā laikā liela uzmanība tiks pievērsta tam, kā viņš ar jauniegūto varu rīkosies.
Pagājušajā nedēļā Ziemeļkorejas masu saziņas līdzekļi, atsaucoties uz «tautas gribu», aicināja Kimu Čen Unu kļūt par Korejas Tautas armijas virspavēlnieku. Arī virsniecība nekavējoties izteica uzticību jaunajam vadonim, un Kim jaunākais šiem aicinājumiem paklausīja. Pašlaik viņš ir kļuvis ne tikai par armijas komandieri, bet arī par Korejas Strādnieku partijas ģenerālsekretāru. Tas, ar kādu mērķtiecību pašlaik rīkojas Kim jaunākais, vai tas, kas pašlaik politiskos procesus Ziemeļkorejā vada, liecina, ka būtisku izmaiņu varas pārdalē Ziemeļkorejā varētu nebūt un Kim Čen Uns varu ar citiem nedalīs – vismaz ne publiski, raksta New York Times.
Līdz laikam, kad Kim Čen Irs savu jaunāko dēlu oficiāli izvirzīja par pēcteci, nebija ziņu, ka Kimam Čen Unam būtu pieredze atbildīgā valdības vai armijas amatā. Kopš tā laika viņš ir kāpis pa karjeras kāpnēm: 2010. gadā Strādnieku partijas konferencē viņam tika piešķirta ģenerāļa dienesta pakāpe, viņš tika iecelts par Centrālās militārās komitejas priekšsēdētāja vietnieku un partijas Centrālās komitejas locekli.
Ceļā uz nostiprināšanos pie varas Kim jaunākais no tēva mantojis arī personības kultu. Ziemeļkorejas masu saziņas līdzekļi neskopojas ar tādiem apzīmējumiem kā «debesu sūtītais līderis», «21. gadsimta saule» un pat «eobeoi», ar ko korejiešu valodā apzīmē vecākus – iepriekš tā ir godāts Kims Čen Irs un valsts pirmais līderis Kim Ir Sens. Plaši tiek atskaņota arī dziesma, kas cildina jauno līderi, arī nodrukāti aptuveni desmit miljoni portretu, kas tiks izdalīti un pēcāk izkarināti blakus Kima Ir Sena un Kima Čen Ira portretiem.
Tomēr bez jaunā oficiālā līdera nozīmīga ietekme ir arī virknei citu cilvēku gan politiskajās, gan militārajās aprindās. Tiek pieļauts, ka līdz laikam, kad Kims jaunākais pats spēs pilnībā kontrolēt varu, neoficiāls valsts vadītājs būs Čon Son Teks – Kima Čen Ira māsasvīrs un augsta ranga amatpersona Strādnieku partijā. Viņš jau iepriekš tika uzskatīts par vienu no tiem, kas sagatavo Kimu jaunāko valsts vadīšanai. Kā norāda BBC, varas pārņemšana varētu ilgt vairākus mēnešus vai pat gadus. Turklāt, lai kādas arī veidotos jaunās attiecības Ziemeļkorejas elites iekšienē, no ārvalstīm raugoties, nav pazīmju, ka augsta ranga amatpersonas vēlētos ko citu, kā vien saglabāt esošo režīmu.
Pagaidām par Kima Čen Una rakstura iezīmēm, kas ļautu spriests par viņa gaidāmo pieeju valdīšanā, ziņu praktiski nav. Viens no avotiem, kas sniedz kādu priekšstatu par jauno līderi, ir japānis ar pseidonīmu Kendži Fudžimoto. Viņš laikposmā no 1988. līdz 2001. gadam, kad no Ziemeļkorejas aizbēga, bijis Kima Čen Ira šefpavārs un šajā laikā esot pietiekami labi iepazinis arī Kimu Čen Unu. Pēc K. Fudžimoto stāstītā, Kim Čen Uns ir ar harismu apveltīts un ar līdera dotībām, turklāt labi apzinās Ziemeļkorejas atpalicību. K. Fudžimoto domā, ka beigu galā jaunais valsts vadītājs būs spiests atteikties no izolacionisma politikas, jo pretējā gadījumā nespēs pabarot tautu. Tomēr tuvākajā laikā tas nenotiks, jo vispirms Kimam jaunākajam ir jānostiprina savs statuss partijā.