Lai cīnītos ar gaisa piesārņojumu, Itālijas pilsētā Milānā vakar uz desmit stundām bija aizliegts pārvietoties ar automobiļiem.
Šāds risinājums gaisa kvalitātes uzlabošanai pirmo reizi tika izmēģināts 2007. gadā. Izstrādātie noteikumi paredz, ka autosatiksme pilsētā ir apturama, ja piesārņojuma līmenis normu pārsniedz 12 dienas pēc kārtas. Gaisa kvalitāte Milānā ir viena no zemākajām Eiropā, vēsta BBC.
Pārvietošanās ar autotransportu pa Milānas centru ir ierobežota jau kopš pagājušās ceturtdienas, tomēr vakar pilsētas ielās no astoņiem rītā līdz sešiem vakarā nedrīkstēja braukt vairums mašīnu, un no aizlieguma atbrīvoti tikai atsevišķu kategoriju braucamrīki, tai skaitā tie, ko izmanto ātrā palīdzība, policija un ugunsdzēsēji. Tiek lēsts, ka stāvvietās un garāžās palika aptuveni 120 tūkstoši braucamrīku. Lai nodrošinātu cilvēku pārvietošanos pilsētā, norīkoti papildu sabiedriskā transporta – autobusu un metro – reisi. Iepriekšējo reizi līdzīgs vispārējais autobraukšanas aizliegums tika izsludināts šā gada februārī. Toreiz līdzīgi rīkojās arī Turīna.
Lai arī šādas akcijas palīdz gaisa piesārņojumu samazināt, tomēr netrūkst cilvēku, kas norāda, ka šādi problēma netiek risināta ilgtermiņā. Kā labāks risinājums gaisa kvalitātes un arī satiksmes problēmām tiek piedāvāts uzlabot sabiedriskā transporta sistēmu un tādējādi aicināt iedzīvotājus atteikties no personīgo automašīnu izmantošanas. Milānas pašvaldības deputāts, Zaļās partijas pārstāvis Enriko Fedrigini uzskata, ka automašīnām, kurās pārvietojas trīs līdz četri cilvēki, būtu jānodrošina bezmaksas autostāvvietas. «Mēnesī viena līdz divas svētdienas bez satiksmes smoga krīzi atrisināt nevarēs,» viņš sacīja laikrakstam Corriere della Sera.