Kremlis noraida Krievijas, ASV un Ukrainas līderu samita iespējamību tuvākajā laikā

© pixabay.com

Kremļa preses pārstāvis Dmitrijs Peskovs otrdien paziņoja, ka Krievijas, ASV un Ukrainas līderu trīspusēja tikšanās tuvākajā laikā, visticamāk, nenotiks.

"Atklāti sakot, diez vai tā tuvākajā laikā būs iespējama, jo Putins vairākkārt ir uzsvēris gatavību veidot augsta līmeņa kontaktus, vienlaikus uzsverot, ka šādiem kontaktiem jānotiek jau panāktu vienošanos rezultātā tehniskajā un ekspertu līmenī," sacīja Peskovs.

Kremļa preses pārstāvis piebilda, ka Stambulā tika panāktas dažas vienošanās, bet aicināja negaidīt tūlītējus lēmumus.

"Darbs turpināsies. Mēs gaidām reakciju uz nodoto memoranda tekstu," norādīja Peskovs.

Jau ziņots, ka pirmdien Stambulā notika Ukrainas un Krievijas delegāciju sarunu otrā kārta, kurā, kā jau sagaidāms, vienošanās par pamieru netika panākta. Taču abas puses vienojās apmainīties ar bojāgājušo karavīru līķiem un ievainotajiem karagūstekņiem.

Turcijas prezidents Redžeps Tajips Erdogans ierosināja trešajā sarunu raundā Stambulā vai Ankarā tikties Trampam, Zelenskim un Putinam.

Krievijas diktators līdz šim noraidījis sarunu piedāvājumus, savukārt Zelenskis paudis gatavību tikties, uzsverot, ka svarīgākos jautājumus var atrisināt tikai augsta līmeņa sarunās.

ASV prezidents Donalds Tramps ir atvērts idejai par tikšanos Turcijā ar Krievijas diktatoru Vladimiru Putinu un Ukrainas prezidentu Volodimiru Zelenski, paziņojis Baltais nams.

Pasaulē

ASV prezidents Donalds Tramps trešdien uzdeva savai administrācijai izmeklēt priekšgājēja Džo Baidena rīcību prezidenta amatā, apgalvojot, ka palīgi slēpuši Baidena "kognitīvo spēju pasliktināšanos", kā arī Baidena gadījumā apšaubot mehāniskās paraksta ierīces izmantošanas leģitimitāti, kad parakstīti apžēlošanas raksti un citi dokumenti.

Svarīgākais