12 izgudrojumi, kuri tuvāko desmit gadu laikā varētu kardināli mainīt mūsu dzīvi

Amerikas Savienoto Valstu zinātniskais žurnāls „Popular Science” uzskaitījis 12 izgudrojumus, kuri tuvāko desmit gadu laikā varētu kardināli mainīt mūsu dzīvi. Izdevums precizē, ka 2020. gads izvēlēts ērtības labad, jo jauninājumi tikpat labi var kļūt par realitāti arī 2019. vai 2021. gados.

Atbilstoši prognozei, par pirmo lielo jauninājumu kļūs stacija, kuru uz Mēness uzbūvēs roboti robotiem. Šo projektu realizēs Japāna.

„Par spīti ilgstošajam atjaunošanās periodam pēc postošajām zemestrīcēm un cunami, šis projekts jau ir ieprogrammēts, un nav nevienas citas valsts, kura varētu novest līdz beigām tik sarežģītu darbu,” teikts rakstā. Izdevums arī prognozē, ka jau pēc desmit gadiem parādīsies pirmās raktuves uz Mēness un asteroīdiem.

„Par otru lielu projektu, kas parādīsies ap 2020. gadu, var kļūt Ķīnas uzbūvēta ātrgaitas dzelzceļa līnija, kura savienos Londonu ar Pekinu. Tā ies caur 17 valstīm un savienos Eiropu un Āziju. Pēc zinātnieku domām līnijas būvniecība ir tehniski iespējama, tomēr daudzi eksperti šaubās, vai tā tiks pabeigts līdz minētajam laika posmam „ekonomiska un politiska rakstura problēmu dēļ”.

Ap 2020. gadu var tikt realizēti vēl divi ambiciozi projekti: pašvadīties spējīgi automobiļi un lidojoši auto, jo īpaši tādēļ, ka par šiem projektiem interesējas ASV Aizsardzības ministrija. Bez tam ir iespējams, ka tuvākās desmitgades laika biodegviela nomainīs ogļūdeņražus, kļūstot cenas ziņā salīdzināma ar pēdējiem, cilvēki ar smadzenēs implantētu mikročipu palīdzību varēs vadīt TV, smartfonus un datorus, visi ekrāni un monitori būs „papīra lapas biezumā” un apgādāti ar OLED tehnoloģiju, bet lidojumi kosmosā turīgiem cilvēkiem kļūs par ikdienas realitāti.

Tāpat 1000 ASV dolārus vērta datora procesora jaudas būs līdzvērtīgas cilvēka smadzeņu iespējām, visas mobilās ierīces būs apgādātas ar universāliem tulkotajiem, bet brilles – ar tajās iebūvētu globālās pozicionēšanās sistēmu un citām iespējām. Visbeidzot – tiks radītas sintētiskas smadzenes, kuras spēs funkcionēt un radīt idejas tieši tāpat kā cilvēka smadzenes.

Pasaulē

Krievija gatavojas sākt pilna mēroga karu ar NATO – par šādu iespējamību nesen paziņoja Vācijas federālais izlūkdienests. Šo iespējamību pastiprināja arī ziņa, ka Krievijas diktators Putins gatavojas no 1. aprīļa līdz 15. jūlijam armijā iesaukt 160 000 pilsoņu vecumā no 18 līdz 30 gadiem. Vai drīz varam sagaidīt okupantu pūļus pie Latvijas robežas? Jautājums ir skarbs, taču pamatots. Tomēr jāatgādina, ka militārā kontingenta papildinājums Krievijā notiek divas reizes gadā, tā ka šis ir vienkārši kārtējais iesaukums.

Svarīgākais