Ķīnu satricinājis pārtikas eļļas piesārņojuma skandāls

Attēlam ir ilustratīva nozīme © Pixabay.com

Sociālo tīklu lietotāju vidū izplatījušās bažas, ka cepamās eļļas un sīrupa pārvadājumiem izmantotie degvielas tankkuģi, pēc toksisku ķīmisko vielu pārvadāšanas, nav pienācīgi attīrīti. Ķīnas valdība paziņojusi, ka izmeklēs šo apgalvojumu, vēsta BBC.

Cepamās eļļas pārvadāšana piesārņotās degvielas kravas automašīnās ir bijusi tik plaši izplatīta, ka šajā nozarē tika uzskatīta par “atklātu noslēpumu”, sacīja viens no šoferiem Beijing News laikrakstam.

Šis notikums ir pēdējais trieciens sabiedrības uzticībai par Ķīnas valdības spēju ieviest pārtikas nekaitīguma standartus. Strīds ir bijis populārākais temats Ķīnas sociālajos medijos pēdējo dienu laikā. Vietnē Weibo, kas ekvivalents lietotnei X, par skandālu ir bijuši tūkstošiem ziņu, kas savākušas miljoniem skatījumu.

“Pārtikas nekaitīgums ir vissvarīgākais jautājums”- komentārs, kas sasniedzis vairāk kā 8000 novērtējumu.

Kādā citā komentārā teikts: “Kā parastam cilvēkam, izdzīvošana šajā pasaulē jau ir pārsteidzoša lieta.”

Vairāki šo ir salīdzinājuši ar 2008.gada Sanlu piena skandālu, kā laikā apmēram 300 000 bērnu saslima un vismaz seši nomira pēc tam, kad tika dzerts piena pulveris, kas piesārņots ar augstu rūpnieciskās ķīmiskās vielas melamīna līmeni.

“Tas ir daudz sliktāk par Sanlu skandālu, to nevar atrisināt ar paziņojumu,” komentē kāds lietotājs.

Ķīnā tankkuģu pārvadājumi neaprobežojas ar vienu konkrētu preces veidu, tāpēc teorētiski var tik veikti pārtikas pārvadājumi uzreiz pēc ogļu bāzes eļļu transportēšanas. Prasības ir saistītas ar vairākiem lieliem Ķīnas uzņēmumiem, tostarp valstij piederošo Sinograin meitasuzņēmumu un Hopefull Grain and Oil Group.

Sinograin ir paziņojuši, ka izmeklē pārtikas drošības noteikumu pareizu ievērošanu. Uzņēmums arī paziņoja, ka nekavējoties pārtrauks to kravas automašīnu izmantošanu, kurām tiks konstatēts noteikumu pārkāpums. Hopefull Grain pārstāvis Ķīnas valdības kontrolētajam laikrakstam Global Times sacījis, ka tas veic “rūpīgu pašpārbaudi”.

Ķīnas valdība paziņojusi, ka pārtikas drošības amatpersonas veiks apsūdzību izmeklēšanu. Viņi solījušies sodīt pārkāpumos iesaistītos uzņēmumus un personas, kā arī nekavējoties publicēt izmeklēšanas rezultātus.

“Nelegālie uzņēmumi un attiecīgās atbildīgās personas tiks bargi sodītas saskaņā ar likumu”, vēstīja valsts raidorganizācija CCTV.

Pasaulē

Vecuma starpība jau sen ir bijis interesantu diskusiju temats attiecībās - dažiem cilvēkiem potenciālā partnera vecumam ir liela nozīme, bet citiem tas nemaz nav svarīgi. Tomēr kāda vecuma starpība ir visveiksmīgākā? Raksta “Mirror”.