Tautas skaitīšanas dati rāda, ka Indijas iedzīvotāju skaits pēdējo desmit gadu laikā ir pieaudzis par 181 miljonu un sasniedzis 1,21 miljardu. Indijas un Ķīnas iedzīvotāju skaita starpība aizvien vairāk sarūk.
Šie dati nozīmē, ka Indijā – pasaulē otrajā visvairāk apdzīvotajā valstī – dzīvo vairāk cilvēku nekā nākamajās piecās visvairāk apdzīvotajās pasaules valstīs (ASV, Indonēzijā, Brazīlijā, Pakistānā un Nigērijā) kopā. Iedzīvotāju skaita pieaugums pēdējos desmit gados ir līdzvērtīgs Brazīlijas iedzīvotāju skaitam.
Visvairāk iedzīvotāju ir Ķīnā – aptuveni 1,34 miljardi, taču Indija līdz 2030. gadam to varētu apsteigt, vēsta BBC. Taču dati arī rāda, ka iedzīvotāju pieauguma temps pēdējā laikā samazinās: laikposmā no 2001. līdz 2011. gadam iedzīvotāju skaits pieaudzis par 17,6 procentiem, turpretim no 1991. līdz 2001. gadam pieaugums bija 21,5 procenti.
Tautas skaitīšanas dati arī parāda, ka sabiedrībā pieaug vīriešu skaits: vīriešu un sieviešu skaita disproporcija pašlaik ir lielākā kopš laika, kad Indija ieguva neatkarību. Statistika arī citās valstīs rāda, ka zēni dzimst biežāk nekā meitenes, taču Indijas dati par pēdējiem desmit gadiem parāda, ka arī izdzīvošanas ziņā zēnu izredzes ir lielākas nekā meitenēm. Vecumā līdz sešiem gadiem uz tūkstoš zēniem ir tikai
914 meitenes. 2001. gada tautas skaitīšanas datos uz tūkstoš zēniem šajā vecumā bija 927 meitenes. Kopumā Indijā pašlaik dzīvo 623,7 miljoni vīriešu un 586,5 miljoni sieviešu.
Pēdējos desmit gados uzlabojies ir arī iedzīvotāju izglītības līmenis. Analfabētu skaits no 35 procentiem, kas tika reģistrēti 2001. gadā, samazinājies līdz 26 procentiem.
Pagājušajā gadā sāktā un šogad pabeigtā tautas skaitīšana ir 15., kas Indijā notikusi kopš 1872. gada. Tajā piedalījās 2,7 miljoni skaitītāju, kuri apmeklēja mājsaimniecības aptuveni 7000 pilsētās un 600 tūkstošos ciematu. Indijas tautas skaitītājiem izaicinājumus sagādā ne tikai Indijas milzīgās teritorijas un kultūru daudzveidība, bet arī joprojām augstais analfabētisma līmenis un bezpajumtnieku miljonu saskaitīšana, kā arī maoistu un citu nemiernieku grupējumi, kuri ir aktīvi vairākās valsts teritorijās un uzturēšanos tur dara nedrošu.